Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pirmieji pateko į Lietuvos krepšinio pirmenybių (LKL) pusfinalį. Šalies čempionai išvykoje 89:61 (20:12, 22:17, 23:9, 24:23) sutriuškino Vilniaus „Perlą“ ir ketvirtfinalio serijoje triumfavo rezultatu 2:0.

Pusfinalyje Rimo Kurtinaičio auklėtiniai susitiks su Utenos „Juventus“ ir Klaipėdos „Neptūno“ poros nugalėtojais.

Gynybinio pobūdžio ketvirtyje tvirčiau atrodė kur kas labiau patyrę LKL čempionai. 8-ąją minutę „Perlas“ buvo įmetęs vos 4 taškus, o Jonas Valančiūnas dėjimu į krepšį padidino svečių persvarą iki dviženklės – 15:4. Beveik 5 minutes „badavę“ aikštės šeimininkai ketvirčio pabaigoje atsitiesė ir sugebėjo šiek tiek sušvelninti atsilikimą – 12:20.

Antrajame kėlinuke žaidimas išsilygino. Didžiausias „Lietuvos ryto“ pranašumas antrojoje susitikimo atkarpoje siekė keturiolika taškų (34:20), tačiau dar labiau atsiplėšti Rimo Kurtinaičio auklėtiniams nepavyko. Nors „Perlas“ sugebėjo sustabdyti deficito augimą, savo ruožtu gaisrai priešininkų stovykloje sukelti nebuvo. Įpusėjus mačui „Lietuvos rytas“ pirmavo trylikos taškų skirtumu – 42:29.

Po pertraukos „Lietuvos ryto“ pranašumas išryškėjo galutinai. Kenano Bajramovičiaus inicijuotą spurtą pratęsė kiti čempionų žaidėjai ir sužaidus 26 minutes R. Kurtinaičio ekipa pirmavo 56:31. Negana to, svečių persvara buvo išaugusi ir iki 29 taškų (60:31), tačiau skirtumui peržengti 30 taškų ribą „Perlo“ krepšininkai jau nebeleido.

Roberto Štelmaherio komandai pavyko nežymiai sušvelninti atsilikimą, bet „Lietuvos ryto“ pranašumas prieš ketvirtąjį kėlinį vis vien nekėlė jokių abejonių – 65:38. Ketvirtajame kėlinyje beliko sutvarkyti formalumus. Aštuoniese rungtyniavę šalies čempionai iškovojo įtikinamą pergalę – 89:61.

„Perlas“: E. Bendžius 13, L. Brazdauskis 11, S. Kulvietis 10, A. Viskontas (5 rez. perd.) ir G. Staniulis – po 6, P. Dambrauskas 5, D. Nazarovas ir T. Šležas po 4, E. Kairys 2.

„Lietuvos rytas“: K. Bajramovičius 17, S. Buterlevičius 16, J. Valančiūnas 15, D. Zavackas 12, M. Gecevičius 9, J. Sinica (7 atk. kam.) ir S. Babrauskas – po 8, V. Ginevičius 4.