"Lietuvos rytas" išlygino finalo serijos rezultatą

Šiandien Kauno „Žalgiris“ sužaidė antrąsias LKL finalo serijos rungtynes Vilniuje su „Lietuvos ryto“ krepšininkais ir, po atkaklios kovos, po pratęsimo, nusileido varžovams rezultatu 80:75. Finalo serijos rezultatas tapo lygus - 1:1.

Mačas prasidėjo taikliu M.Petravičiaus dvitaškiu, netrukus du taškus pridėjo startiniame penkete pasirodęs M.Gecevičius (4:0). Žalgiriečiams nesisekė atsidaryti savo taškų sąskaitos, šeimininkai priversdavo juos klysti, vilniečiai  geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių. Nemažai broko buvo ir „Lietuvos ryto“ žaidime, o likus žaisti šešias minutes, pirmuosius taškus savo komandai pelnė T.Beardas (4:2). Įpusėjus ketvirčiui, Vilniaus komanda pirmavo penkiais taškais (10:5).Per likusį laiką “Žalgiriui” pasivyti ir aplenkti varžovų nepavyko – 18:12.

Antroje dvikovos dalyje aktyviai baudos aikštelėje žaidę šeimininkai toliau neleido Kauno komandai sumažinti deficito. Sužaidus dvi minutes šiame kėlinuke, žalgiriečiai turėjo keturių taškų deficitą (22:18), tačiau pamažu svečiai tirpdė Vilniaus ekipos persvarą, kuri įpusėjus ketvirčiui siekė tris taškus (24:21). Iki didžiosios pertraukos abi komandos išsiskyrė nerezultatyvumu, tačiau tą pačią nedidelę persvarą išlaikė „Lietuvos ryto“ krepšininkai - 30:26.

Trečiajame ketvirtyje keturis taškus iš eilės pelnė „Lietuvos rytas“ ir padidino pranašumą (34:26), dominavo grubus kontaktinis krepšinis. Vilniaus krepšininkai toliau nemažino tempo, o žalgiriečiams nesisekė sėkmingai užbaigti atakų ir įpusėjus kėlinukui, šeimininkai pirmavo aštuoniais taškais (41:33). Tačiau netrukus žalgiriečiai suaktyvino puolimą ir po M.Kalniečio tolimo šūvio, Kauno komanda priartėjo iki  trijų taškų (43:40, 4min.), o T.Beardas sumažino atsilikimą iki minimumo (43:42).  Vėliau tolimą metimą pataikė K.Rushas ir vėl sugrąžino kiek saugesnę persvarą vilniečiams (46:42).Baigiantis kėlinukui iniciatyvos vėl ėmėsi T.Beardas, po kurio dvitaškio su varžovo pražanga „Lietuvos ryto“ pranašumas minimalus-  46:45. Per likusį laiką „Žalgiris“ išlygino rezultatą – 47:47.

Lemiama buvo paskutinė rungtynių dalis, kuri prasidėjo R.Štelmaherio tolimu šūviu. Tačiau netrukus dvitaškiu atsakė P.Jankūnas (50:49). H.Mottolos tritaškis vėl išlygino rezultatą (52:52) ir likus žaisti septynias minutes, „Žalgiris“ pirmą kartą šiame mače įsiveržė į priekį (52:54). Įpusėjus kėlinukui, pasiaukojamai dėl atšokusių kamuolių kovoję žalgiriečiai, padidino pranašumą (72:57). T.Delininkaitis trečiąją ketvirčio minutę pataikė tritaškį ir vėl išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį (60:59), bet P.Jankūnas baudos metimais netrukus persvėrė rezultatą svečių naudai (60:61, 1:20min.).Vėliau dvi baudas realizavo T.Delininkaitis (62:61), o baudų metimų estafetę perėmęs D.Collinsas įmetė vieną (62:62, 50sek.). Likus žaisti 20 sekundžių, „Žalgiris“ suklydo puolime, o „Lietuvos rytas“ nesugebėjo suregzti atakos – pratęsimas (62:62).

Per pridėtą laiką „Žalgiris“ mobilizavo jėgas ir, po  M.Machado tolimo šūvio, įsiveržė į priekį (64:65). Likus žaisti tris minutes, svečiai išsaugojo trijų taškų pranašumą (64:67). Vėliau sekė dvi sėkmingos vilniečių atakos (68:67),  o Tomas Delininkaitis tritaškiu „Lietuvos ryto“ persvarą užtvirtino (71:67, 1:37min.). M.Machado nepataikė baudų (1:18min.), tačiau komandą gelbėti bandė T.Beardas, pataikęs dvitaškį (73:69, 1min.).  M.Popovičiaus, likus žaisti 30 sek., taip pat prametė abu baudos metimus, viltį „Žalgiriui“ sugrąžino du D.Collinso tritaškiai (77:75, 10 sek.).Tačiau per likusias sekundes taškus pelnė tik “Lietuvos rytas” ir šventė sunkią pergalę rezultatu 80:75.