Antradienį Klaipėdos baseine prasidėjo keturias dienas truksiantis Lietuvos plaukimo čempionatas. Pirmąją varžybų dieną dalyviai startavo 200 m krūtine, 200 m l. stiliumi, 400 m l. stiliumi, 50 m nugara, 200 m nugara, 50 m peteliške ir 1500 m l. stiliumi plaukimo rungtyse.

Rytinės varžybų dalies pabaigoje paaiškėjo ir pirmosios čempionato prizininkės.

Moterų 1500 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje pagrindinė kova vyko tarp dviejų plaukikių – vilnietės Stelos Švenčionytės ir Izraelio atstovės Avital Flaishman. Ilgiausioje čempionato distancijoje greičiausia buvo ir auksą iškovojo A. Flaishman, finišavusi per 18 min. 3,05 sek. Šalies vicečempione tapo nedaug nuo Izraelio plaukikės atsilikusi S. Švenčionytė (18:08.07), o bronza atiteko jos komandos draugei Virginijai Volodkaitei (18:55.35).

Nors Linai Daugvilaitei nuo pat 2008 metų priklausantis Lietuvos moterų rekordas (17:35.29) liko nepajudintas, savo bendraamžių iki 13 metų šalies rekordą užfiksavo septintą vietą užėmusi Viktorija Artiomova iš Sostinės sporto centro. Jos laikas – 19 min. 42,63 sek. Ankstesnio rekordo autorė buvo Augustina Ambrulaitytė (21:07.36).

Vyrų 200 m plaukimo nugara kvalifikacijoje greičiausiai plaukė Kajus Stankevičius. Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis distanciją įveikė per 2 min. 2,11 sek. ir užtikrintai įvykdė Europos jaunimo plaukimo čempionato normatyvą (2:04.69). Ankstesnis kauniečio karjeros rekordas buvo 2 min. 5,15 sek. Pasaulio čempionato „A“ normatyvas šioje rungtyje siekia 1 min. 58,07 sek.

Su geriausiu rezultatu į vakaro finalus taip pat pateko Aleksas Savickas (200 m krūtine – 2 min. 14,18 sek.), latvė Ieva Maluka (200 m l. stiliumi – 2 min. 6,71 sek.), Danas Rapšys (400 m l. stiliumi – 3 min. 53,66 sek.), Ugnė Mažutaitytė (50 m nugara – 30,65 sek.), Smiltė Plytnykaitė (50 m peteliške – 27,76 sek.) ir ukrainietis Andrii Kovalenko (50 m peteliške – 24,77 sek.).

Vyrų 200 m plaukimo krūtine finale Lietuvos čempiono titulą apgynė Andrius Šidlauskas. Panevėžietis finišavo per 2 min. 10,56 sek. ir aplenkė antrą vietą užėmusį Aleksą Savicką (2:13.96). Bronza atiteko latviui Daniils Bobrovs (2:14.12).

Moterų 200 m plaukimo l. stiliumi A finale aukso medalį iškovojo Latvijos sportininkė Ieva Maluka (2:02.84). Antroji finišavo ir sidabrą pelnė Sostinės sporto centro auklėtinė Smiltė Plytnykaitė (2:04.83). Trečią vietą užėmė panevėžietė Vytė Gelažytė (2:07.75), pagerinusi asmeninį rekordą (2:08.92).

Vyrų 400 m plaukimo l. stiliumi A finale niekas neprilygo Danui Rapšiui. Panevėžietis distanciją įveikė per 3 min. 47,80 sek. Sidabrą iškovojo jo treniruočių partneris Tomas Navikonis (3:54.45). Panevėžio Žemynai atstovaujantis plaukikas du kartus per dieną gerino asmeninį rekordą, kuris iki šio ryto buvo 4 min. 5,67 sek. Bronza atiteko Nikitai Ostapenko (3:59.86).

Moterų 50 m plaukimo nugara finale šalies čempione tapo Patricija Geriksonaitė (30.10). Antrą vietą užėmė Ugnė Mažutaitytė (30.70), o trečia finišavo Paulina Pekūnaitė (30.72).

Erikas Grigaitis nugalėjo vyrų 200 m plaukimo nugara finale. Kaunietis nuotolį įveikė per 2 min. 0,37 sek. ir pranoko komandos draugą Kajų Stankevičių (2:02.77) bei ukrainietį Fen Herman (2:06.70).

Moterų 50 m plaukimo peteliške rungtyje šalies čempione tapo Smiltė Plytnykaitė (27.57). Ji aplenkė ukrainietę Anną Zahorovską (28.02) ir trečią vietą užėmusią ir dar kartą asmeninį rekordą pagerinusią Kotryną Teterevkovą (28.06).

Analogiškoje vyrų rungtyje stipriausiai pasirodė čempionato svečiai. Nugalėtoju čia tapo latvis Emils Pauls Mortuzans (24.76). Sidabras atiteko ukrainiečiui Andrii Kovalenko (24.83), o bronzą pasidalino du jo tautiečiai – Vladyslav Laktin ir Artem Chobotar – abu finišavę per 24.91 sek. Juliui Bačkuliui iš Anykščių iki medalio pritrūko tik 0,03 sek.

Pirmąją varžybų dieną užbaigė mišri komandinė estafetė 4 po 100 m kombinuotu būdu. Čia greičiausi buvo Panevėžio Žemynos plaukikai (Beata Jakštaitė, Andrius Šidlauskas, Rokas Jazdauskas ir Vytė Gelažytė), finišavę per 4 min. 0,82 sek.

Lietuvos plaukimo čempionatas yra įtrauktas į oficialius Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) ir Europos plaukimo lygos (LEN) varžybų kalendorius, tad visi Klaipėdoje startuojantys plaukikai gali vykdyti normatyvus į svarbiausias sezono varžybas, tarp jų ir pasaulio bei Europos plaukimo čempionatus.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad pasaulio čempionato „A“ normatyvus sėkmingai yra įvykdę Danas Rapšys (200 ir 400 m l. stiliumi), Andrius Šidlauskas (100 ir 200 m krūtine), Rūta Meilutytė (50 m krūtine) ir Kotryna Teterevkova (50, 100 ir 200 m krūtine). Sportininkai normatyvus FINA patvirtintose varžybose dar gali vykdyti iki gegužės 15 dienos.

Kartu su Lietuvos čempionatu užsibaigs mūsų plaukikų atrankos į LEN Europos jaunimo čempionatą, Europos jaunimo olimpinį festivalį, LEN Europos plaukimo čempionatą ir FINA pasaulio jaunimo čempio