Europos plaukimo čempionate trumpame (25 m ilgio) baseine Danijoje ketvirtadienį estafečių rungtimis baigėsi pirmosios dienos kvalifikacinės varžybos.

Sėkmingai vyrų estafetėje - 4 po 50 m kompleksiniu būdu - pasirodė bei su septintu rezultatu į finalą pateko Lietuvos rinktinė, kuri pasiekė naują šalies rekordą - 1 minutė 35,81 sekundės.

Mindaugas Sadauskas, Giedrius Titenis, Tadas Duškinas ir Simonas Bilis, diskvalifikavus prancūzus, antrajame atrankos plaukime finišavo treti tarp 18 šalių plaukikų kvartetų bei ketvirtadienio vakarą varžysis dėl medalių.

Vyrų kompleksinės estafetės kvalifikacijoje distanciją greičiausiai įveikė Italijos (3:33,65) rinktinę, aplenkusi Vokietijos (1:33,73) komandą bei Rusijos (1:34,08) plaukikus.

Be Lietuvos plaukikų kvarteto, ketvirtadienio vakarą finale dėl apdovanojimo varžysis ir Danas Rapšys (200 m nugara), o pusfinaliuose kovos M. Sadauskas bei S. Bilis (50 m laisvuoju stiliumi), R. Meilutytė (50 m krūtine) ir G. Titenis (100 m krūtine).

Vyrų 400 m laisvuoju stiliumi rungties atrankoje 34-as tarp 62 dalyvių finišavo bei Lietuvos rekordininku tapo Povilas Strazdas.

Lietuvos plaukikas, kuris buvo trečias antrajame atrankos plaukime bei nepateko tarp dešimties šios rungties finalo dalyvių, distancijoje sugaišo 3 minutes 47,95 sekundės.

Ankstesnis Lietuvos rekordas vyrų 400 m plaukime laisvuoju stiliumi trumpame baseine nuo 2004 metų priklausė Vytautui Janušaičiui - 3 minutės 49,96 sekundės.

Kvalifikacinėse varžybose šią distanciją ketvirtadienį greičiausiai įveikė bei favoritais kovoje dėl medalių bus italas Andrea D'Arrigo (3:42,34) ir du lenkai - Pawelas Korzeniowskis (3:43,00) bei Filipas Zaborowskis (3:43,60).

Vyrų 100 m rungties krūtine viename kvalifikacinių plaukimų Giedrius Titenis finišavo ketvirtas bei su dešimtu rezultatu - 58,58 sekundės - pateko tarp dvidešimties pusfinalio dalyvių.

Kitas Lietuvos plaukikas - Igoris Kozlovskis - tarp 60 šios rungties dalyvių atrankoje finišavo 43-ias - 1 minutė 00,50 sekundės.

100 m krūtine greičiausiai kvalifikacinėse varžybose nuplaukė ir lyderiais pusfinalyje bus vokietis Marco Kochas (57,78 sek.), britas Michaelas Jamiesonas (58,26 sek.) bei italas Claudio Fossi (58,30 sekundės).

vyrų 200 m rungties nugara finale dėl medalio tarp dešimties dalyvių kovos Danas Rapšys, kuris kvalifikacinėse varžybose laimėjo antrąjį atrankos plaukimą bei pasiekė naują Lietuvos rekordą - 1 minutė 53,08 sekundės.

Lietuvos sportininkas savo plaukime aplenkė Prancūzijos atstovą Benjaminą Stasiulį (1:53,08) ir Jakovą Tumarkiną (1:53,43) iš Izraelio.

Rytinėse varžybose D.Rapšio rezultatas buvo ketvirtas tarp 34 rungties dalyvių.

200 m nugara greičiausiai atrankoje nuplaukė bei favoritais kovoje dėl medalių finale bus vengras Peteris Bernekas (1:52,32), lenkas Radoslawas Kaweckis (1:52,65) ir vokietis Christianas Dieneris (1:52,84).

Ankstesnis šios rungties Lietuvos rekordas trumpame baseine - 1 minutė 55,28 sekundės - nuo 2004 metų priklausė Vytautui Janušaičiui.

Moterų 100 m rungties nugara kvalifikacinėse varžybose 26-a tarp 35 rungties dalyvių finišavo Ugnė Mažutaitytė.

Tarp dvidešimties pusfinalio dalyvių nepatekusios Lietuvos plaukikės rezultatas - 1 minutė 02,35 sekundės.

Greičiausiai 100 m nugara atrankoje plaukė bei lyderėmis pusfinalyje bus danė Mie Nielsen (58,04 sek.), aplenkusi ukrainietę Daryna Zevina (58,32 sek.) ir čekė Simona Baumrtova (58,37 sek.).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.