Nižnij Novgorode (Rusija) sekmadienį baigėsi Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionatas. Paskutinis medalių komplektas buvo išdalintas mišrių porų estafetėje. Lietuviai Justinas Kinderis ir Ieva Serapinaitė iškovojo sidabro medalius.

Jie estafetę pradėjo puikiai. 2x100 m laisvuoju stiliumi rungtyje jie finišavo pirmi – 1 min. 58.93 sek. ir gavo 313 taškų.

Antri buvo lenkai Natalia Jolanta Dominiak ir Lukaszas Bartoszas Gutkowskis (2:02.22 min., 306 tšk.), o treti – italai Irene Prampolini ir Valerio Grasselli (2:03.14, 304). Vėliau lietuviai laimėjo ir fechtavimo rungtį. Joje J.Kinderis su I.Serapinaite iškovojo 21 pergalę, patyrė 15 pralaimėjimų ir surinko 228 tšk.

Antri buvo rusai Anastasija Čistiakova ir Kirilas Beliakovas (20-16, 220), treti – baltarusiai Iryna Prasiancova ir Ivanas Chamcou (19-17, 216). Po dviejų rungčių lietuviai su 541 tašku dar labiau nutolo nuo persekiotojų. Į antrą vietą pakilo rusai (522), treti rikiavosi italai (512).

Jojimo rungtis lietuviams nebuvo sėkminga. Mūsiškiai užsidirbo 30 baudos balų ir pelnė 270 tšk. Geriausiai jojime pasirodė A.Čistiakova su K.Beliakovu, kurie nenuvertė kliūčių, tik 1 sek. viršijo laiko limitą ir gavo 299 tšk.

Būtent rusai su 821 tšk. tapo lyderiais prieš lemiamą rungtį. Lietuviai su 811 tšk. nukrito į antrą vietą, o treti buvo 791 tšk. turėję turkai Ipek Aksin ir Bugra Unalis. Kombinuotą rungtį iš pirmos vietos pradėjusi A.Čistiakova šaudė sėkmingai, o bėgimo trasoje turėjo nežymų pranašumą prieš I.Serapinaitę.

Lietuvių atsilikimas per pirmuosius 2 ratus padidėjo iki maždaug 15 sek. Panaši situacija trasoje išliko ir pasirodžius vyrams. J.Kinderis neartėjo prie K.Beliakovo, bet ir pats neprisileido kitų varžovų arčiau savęs.

Rusai (1455 tšk.) laimėjo auksą, lietuviai (1436) pelnė sidabrą, o bronzą iškovojo italai (1409).

Primename, kad penktadienį moterų varžybose Europos čempionės titulą iškovojo I.Serapinaitė.