Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionate I-ajame divizione, „B“ grupėje po įtemptos kovos 5:6 (3:1, 1:2, 1:3) nusileido Rumunijos ledo ritulininkams, teigiama pranešime spaudai.

Rungtynių pradžia lietuviams nebuvo sėkminga. Pirmą įvartį įmušė rumunai (06:12 – Attila Goga po Zsolt Molnar perdavimo). Po penkių minučių lietuviai išnaudojo žaidėjų skaičiaus aikštėje pranašumą ir Nerijaus Ališausko įvartis rezultatą išlygino (11:50 – po Aivaro Bendžiaus perdavimo). Prabėgus vos minutei taikliai atakavo ir pats puolėjas (12:51 – A. Bendžius po Dariaus Pliskausko ir Dovydo Kulevičiaus perdavimo).

Trečią įvartį į varžovų vartus pasiuntė gynėjas Mindaugas Kieras po D. Pliskausko ir Daniel Bogdziul perdavimo.

„Varžovų vartininkas įsivaizduoja esantis legendinis Dominikas Hašekas, tačiau jis pats nesuvokia, ką išdirbinėja vartuose. Kuo dažniau meskite į vartus ir bus įvarčių“, - po pirmojo kėlinio rūbinėje komandos draugus drąsino vartininkas Mantas Armalis.

Lietuva – Rumunija (nuotr. Organizatorių)Lietuva – Rumunija (nuotr. Organizatorių)

„Kėlinio pabaigoje pradėjome klysti, vaikinai. Turime laikytis savo žaidybinio plano, - savo auklėtiniams sakė vyriausiasis rinktinės treneris Sergejus Borisovas. – Nesugebame teisingai kontratakuoti. Eikvojame per daug jėgų. Mūsų užduotis – laukti varžovų klaidų ir jas išnaudoti. Kantrybės, vaikinai. Mes tai puikiai sugebame, turime tai įrodyti“.

Antrą kėlinį lietuviai pradėjo mažumoje, tačiau sugebėjo apsiginti. 26-ą žaidimo minutę, kai lietuviai žaidė daugumoje rumunai užspaudė lietuvių jų pačių zonoje ir pelnė įvartį (25:57 - Jevgeni Pysarenko po Ervin Moldovan ir Levente Zsok perdavimo). Po septynių minučių Rumunijos ledo ritulininkai sugebėjo rezultatą išlyginti (33:25 – Otto Biro po Roberto Gliga ir Szabolcs Papp perdavimo).

Lengvos panikos ištiktą komandą iš duobės paskutinę kėlinio minutę ištraukė D. Pliskauskas (39:41 – po N. Ališausko perdavimo).

„Apie klaidas dabar nesinori kalbėti, kadangi žaisti beliko 20 minučių. Patys puikiai suprantate, kad rezultatas priklauso tik nuo jūsų pačių. Kad ir kas benutiktų negalime kartoti padarytos klaidos. Jeigu suklydote, pasistenkite, kad ta pati klaida nepasikartotų, - po antrojo kėlinio rūbinėje kalbėjo S. Borisovas. – Tiesiog vykdykite savo užduotis ir sugebėkite sau pasakyti „taip, aš suklydau, bet kovosiu iki paskutinės sekundės“.

Trečią kėlinį lietuviai pradėjo įvarčiu (41:03 – D. Pliskauskas po Artūro Katulio perdavimo). Rumunai sušvelnino rezultatą, pasinaudoję žaidėjų dauguma (56:14 – Ede Mihaly po Z. Molnar ir A. Goga perdavimo). Varžovai netruko rezultatą ir išlyginti (56:28 – I. Nagy po E. Moldovan ir O. Biro perdavimo).

Rumunijos ledi ritulininkams prireikė dar kiek daugiau nei minutės, kad rezultatą persvertų savo naudai (58:13 – I. Nagy po O. Biro perdavimo).

Geriausiu lietuvių komandoje šiose rungtynėse buvo pripažintas D. Pliskauskas.

„Ruošimės paskutinėms rungtynėms. Juk čempionatas dar nesibaigė, niekas dar nesibaigė“, - komandos draugus po pralaimėjimo ramino puolėjas Šarūnas Kuliešius. Vyriausiasis komandos treneris nuo komentaro susilaikė.