Lietuvos moterų krepšinio rinktinė ketvirtadienį Vengrijos mieste Dėre sukūrė tikrą stebuklą. Europos čempionato antrąjį etapą lietuvės pradėjo įspūdinga pergale prieš galingą Rusijos ekipą 78:74 (13:22, 10:17, 24:22, 31:13), nors vienu metu atsiliko net 18 taškų.

“FIBA tinklalapiui po rungtynių pasakiau, kad lietuviškas moskvičius pervažiavo rusišką mersedesą, – po rungtynių juokavo Lietuvos rinktinės vyr. treneris Mantas Šernius. – Žinojome, kad bus nelengva, nes Rusijos rinktinė galinga kiekvienoje pozicijoje. Pirmus du kėlinius pralaimėjome psichologinį karą ir nepataikėme daug laisvų metimų. Ketvirtajame kėlinyje patikėjome savo jėgomis ir įrodėme savo vertę. Pataikius kelis svarbius tolimus metumus, vėliau žaidimas ėjosi kaip iš natų”.

Pirmąją rungtynių pusę rusės ryškiai dominavo aikštėje, o Lietuvos krepšininkių metimai skriejo pro šalį. Po dviejų kėlinių Rusija pirmavo 16 taškų skirtumu (39:23), o trečio ketvirčio pradžioje padidino persvarą iki 18 (41:23). Tačiau tą akimirką tarsi kažkas pakeitė M.Šerniaus komandą – lietuvės neleido varžovėms laisvai kvėpuoti besigindamos. O puolant vis daugiau galimybių atakuoti gaudavo Gintarė Petronytė.

Tikra trečiojo kėlinio sensacija tapo įspūdingas įžaidėjos Gabrielės Gutkauskaitės žaidimas. Ji “atkirto” nuo priekinės linijos Rusijos lyderę, natūralizuotą įžaidėją Epiphanny Prince ir pati pelnė 8 taškus (2/3 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 1/1 baudos metimo).

“Gabrielė suteikė pasitikėjimo, davė tą spyrį. Jos energija ir veržlumas privertė Rusijos žaidėjas atsitraukti nuo metikių”, – sakė M.Šernius.

Iš viso lietuvės per trečiąjį kėlinį pataikė 4 iš 5 tritaškių ir kėlinį laimėjo 24:22.

Tačiau dar įspūdingesnis buvo paskutinis ketvirtis, kurį Lietuva laimėjo 31:13.

Per šias rungtynes lietuvės greitomis atakomis pelnė 11 taškų, kai rusės – vos 4.

G.Petronytė su Kamile Nacickaite pelnė pusę komandos taškų – 39. G.Petronytė – 20 (7/14 dvitaškių, 6/8 baudų metimų), K.Nacickaitė – 19 (2/7 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 6/6 baudų metimų). Labai naudingai rungtyniavusi Sandra Linkevičienė pridėjo 8 taškus ir 6 atkovotus kamuolius. Tiek pat įmetė ir Marina Solopova (1/1 dvitaškio, 2/4 tritaškių).

Rusijos ekipoje Evgenija Beliakova, E.Prince ir Irina Osipova pelnė po 12 taškų.

Kitas rungtynes Lietuvos moterų rinktinė žais šeštadienį su Kroatijos rinktine.