Europos moterų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė Kauno sporto halėje vykstančio draugiško trijų komandų turnyro pirmosiose rungtynėse pirmadienį 87:77 (18:22, 30:16, 19:23, 20:16) nugalėjo Europos vicečempiones Ispanijos krepšininkes.

Mūsų šalies komandai Agnė Abromaitė pelnė 18 taškų, Gintarė Petronytė ir Sandra Valužytė - po 14, Eglė Staknevičienė - 13, Aušra Bimbaitė - 12.

Pirmąjį kėlinį lietuvės pralaimėjo 18:22, tačiau antrąjį kėlinį laimėjo 30:16 ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo 48:38. Per trečiąjį ketvirtį ispanės sumažino atsilikimą iki šešių taškų 61:67, bet ketvirtąjį kėlinį lietuvės pradėjo spurtu 8:0 ir įgijo 14 taškų pranašumą 75:61. Prasidėjus priešpaskutinei mačo minutei, Ispanijos komanda sumažino skirtumą iki devynių taškų 73:82, tačiau panaikinti mūsiškių įgytos persvaros nebesugebėjo.

Trečiadienį lietuvės susitiks su Europos čempionėmis Rusijos krepšininkėmis.

Europos moterų krepšinio čempionatas vyks Latvijoje birželio 7-20 dienomis. Lietuva žais C grupėje su Rusija, Turkija ir Serbija.