8
Lietuva - Slovėnija  (nuotr. FIBA)

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinė trečiadeinį Europos čempionato aštuntfinalyje susitiko su Slovėnijos komanda. Vytauto Pliaugos auklėtiniai be didesnių problemų rezultatu 70:51 įveikė priešininkus ir žengė į ketvirtfinalį.

8

Senojo žemyno pirmenybių ketvirtfinalyje lietuviai kausis su Belgijos ir Estijos poros laimėtojais. Tiesioginė rungtynių transliacija – ketvirtadienį nuo 16.00 val. FIBA „YouTube“ kanale.

Pirmajame ketvirtyje lietuviams sunkiai sekėsi sulaikyti Urbaną Klavžarą, tačiau kėlinio pabaigoje mūsiškiai jau perėmė iniciatyvą ir pirmavo 22:16. Prieš pertrauką Lietuvos atstovai pirmąkart nutolo dviženkliu skirtumu – 39:28.

Nors trečiajame ketvirtyje lietuviai dar kiek buvo padidinę persvarą, prieš lemiamas dešimt minučių iš jos liko 12 taškų – 56:44. Galiausiai varžovams nepavyko sujudinti Lietuvos rinktinės pergalės pamatų – užtikrintai triumfavo mūsiškiai.

Į pergalę lietuvius vedė po krepšiais siautėjęs Motiejus Krivas, kurio sąskaitoje – 14 taškų, 15 atkovotų kamuolių ir 29 naudingumo balai. 14 taškų pelnė ir Liutauras Lelevičius.

Lietuviai Graikijoje vykstančiose pirmenybėse grupėse etape iškovojo visas tris pergales – mūsiškiai įveikė graikus, kroatus ir lenkus.

Lietuva: Motiejus Krivas ir Liutauras Lelevičius po 14, Kajus Kublickas 12, Dominykas Butka 9, Dovydas Butka ir Emilis Bartninkas po 6.

Slovėnija: Saša Ciani 14, Urbanas Klavžaras 13, Matija Samaras 12.