Pirmadienį žiemos Universiadoje Italijoje vykusiose biatlono moterų ir vyrų persekiojimo lenktynėse lietuvius vėl pavedė netaiklūs šūviai.

Taikliausiai iš lietuvių šaudžiusi Lina Kreivėnaitė šaudykloje nepataikė penkis kartus ir moterų 10 km persekiojimo lenktynėse sugaišo 39 minutes 40,0 sekundės ir tarp 44-ių dalyvių (startavo 45-os) užėmė 31-ą vietą.

Ji šios rungties nugalėtojai ukrainietei Vitai Semerenko (38:28,6) pralaimėjo 11 min. 12,4 sek..

Sidabras moterų persekiojimo lenktynėse atiteko kitai ukrainietei, nugalėtojos seseriai Vitalijai, kuri atsiliko vos 0,1 sekundės, o bronzos medaliu džiaugėsi baltarusė Liudmila Kolinčik (+1:13,5).

Kitos dvi Lietuvos biatlonininkės Miglė Bindoriūtė (+13:19,3) bei Sigita Baušytė (+14:52,2) užėmė atitinkamai 36-ą ir 37-ą vietas. Pirmoji šaudykloje suklydo 6, o antroji net 9 kartus.

Taip pat 9 kartus į taikinį nepataikė ir vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynėse dalyvavęs Jurijus Levko. Jis distanciją įveikė per 51 min. 28,2 sek. ir, užėmęs 42-ą vietą tarp 44-ių sportininkų (startavo 47-i), net 22 min. 1,3 sek. atsiliko nuo nugalėtojo ruso Andrejaus Makovejevo (39:26,9).

Antrąjį aukso medalį iškovojęs A. Makovejevas finiše 32,8 sek. aplenkė antroje vietoje likusį čeką Jaroslavą Soukupą ir net 2 min. 10,6 sek. - trečiąją poziciją užėmusį tėvynainį Sergejų Tarasovą.