Pirmą kartą Lietuvos motokroso rinktinė iškovojo kelialapį į Pasaulio tautų komandinio čempionato finalą. Lietuvai atstovaujantys sportininkai Arminas Jasikonis, Vytautas Bučas ir Dovydas Karka itin techniškai sudėtingoje Italijos trasoje iškovojo Lietuvai 17 vietą iš 38 komandų bendroje šio čempionato įskaitoje. Sekmadienį dėl aukščiausių vietų finale jie varžysis su 20 geriausiomis pasaulio ir Europos komandomis.

Pirmieji kvalifikacinius savo važiavimus pradėjo MXGP (motociklai 450 kub. cm) grupės dalyviai. Šiame važiavime Lietuvos garbę gynė labiausiai patyręs Lietuvos rinktinės sportininkas Vytautas Bučas. Jis buvo greitas ir beveik iš trisdešimtuko galo prasibrovė iki 17 vietos.

Beje, Vytauto Bučo grupės lyderiai neišvengė griūčių. Antrajame važiavimo rate trasoje krito šios grupės lyderis italas Antonio Cairoli. Dėl šios nesėkmės italui teko nusileisti pirmą vietą užėmusiam prancūzui Romainui Febvre'ui ir tenkintis tik antrąja vieta. Kiek skausmingesnis kritimas teko vokiečiui Maximilianui Naglui, kuriam prireikė medikų pagalbos.

Antrasis iš lietuvių savo važiavimą kvalifikacijoje tęsė pirmą kartą Pasaulio tautų komandiniame čempionate dalyvaujantis pasvalietis Dovydas Karka. Galutinėje sportininkų rikiuotėje sportininkas užėmė 28-ą vietą tarp 38 dalyvių.

Geriausią rezultatą iš lietuvių savo grupės važiavime pademonstravo Arminas Jasikonis, kuris šį sezoną atstovauja stipriausiai pasaulio gamyklinei „Team Suzuki World MXGP“ motokroso komandai. Lietuvos rinktinės narys Pasaulio tautų komandinio čempionato kvalifikacijos OPEN (motociklai 450 kub. cm ir daugiau) klasėje iškovojo 9 vietą.

Sekmadienį 14 val. (Lietuvos laiku) Lietuvos rinktinės lauks finalinis Pasaulio tautų komandinio čempionato važiavimas, kuriame varžysis su 20 geriausiomis Europos ir pasaulio motokroso komandomis. Lietuvių varžovai bus sportininkai iš Prancūzijos, Belgijos, Olandijos, Šveicarijos, Italijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Australijos, Švedijos, Naujosios Zelandijos, Japonijos, Rusijos, Danijos, Austrijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Estijos, Kanados ir Čekijos bei dar viena komanda, kuri sekmadienį laimės B grupės finalą.

Pastarajame finale dėl paskutinės galimybės patekti į pagrindinį Pasaulio tautų komandinio čempionato finalą varžysis ir Latvijos rinktinės sportininkai.