REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje veikia 33 visuomenės sveikatos biurai (VSB). Kad sveikatintų mus Europos pavyzdžiu. Taip sakant, pridėtų kažkokios mums dar nebūdingos, pagerintos europinės sveikatos.

REKLAMA
REKLAMA

O iš kur mums žinoti, kokia statistinio prancūzo, vokiečio, italo ir t.t. sveikata? Kokie jų statistiniai cholesterolio kiekiai. VSB iš pradžių turėtų išsiaiškinti, prie ko mūsų sveikatą ketina priderinti. Nes tik tada, pasibaigus kalendoriniams metams, išaiškėtų VSB naudingumas. Lietuviška sloga sergame ar jau europine. Tarkime, VSB nutaria statistinio lietuvio sveikatą priderinti prie statistinio italo. Ir derina visus metus. Propaguodama įvairius makaronus, vyną, siestas, pogulius. Pasibaigus metams skaičiuoja. Pagerėjo statistinio lietuvio sveikata ar pablogėjo. Jei pablogėjo, nes nuo makaronų nutuko, čiumpame kitą sveikatinimo modelį. Derinamės prie statistinio prancūzo.

REKLAMA

Biurai galėtų tarpusavyje lenktyniauti. Vienas VSB derina savivaldybės gyventojus prie italų, o kitas VSB kitoje savivaldybėje - prie brazilų. Metus italėjame, metus portugalėjame, metus anglėjame. Apsižiūrime - vis vien tas pats. Stovi lietuvis statistinis. Nepakitęs. Išsiaiškintume, kokia gyvensena yra mūsų piliečiams sveikiausia. Nors ir taip žinome. Sveikiausia Lietuvoje turėti darbą ir gauti už jį normalią algą. Ir laiku numirti. Nes tapsi nepakeliama finansine našta valstybei bei “Sodrai". Per ilgai gyvensi, valstybė bus dar labiau praskolinta užsieniui.

REKLAMA
REKLAMA

Nesuderintos kryptys. VSB moko, kaip gyventi sveikai ir ilgai, o gyvenimo sąlygos sudarytos, kad gyventume nesveikai ir trumpai. Ar VSB ką nors gali pakeisti? Nieko. Tad kam aiškinti, kaip groti fortepijonu, jei mes to fortepijono neturime. Kam išlaikyti biurus, kurie iš esmės nieko negali. Tik papliaukšti apie sveikatą ir imti algas. Juolab kai savivaldybių administracijos turi sveikatos priežiūros skyrius ar poskyrius. Už sveiką gyvenseną agituoja blaivininkai, žalieji, sporto funkcionieriai, ruonių klubai ir t.t.

Nesidangstykime Europos pavyzdžiu. Esą biurų labai reikia. Jei VSB nereikėtų išlaikyti mokesčių mokėtojų pinigais, tegul krykštauja. Bet ar verta leisti milijonus biurams, kad praneštų, jog per šalčius reikia šilčiau apsirengti? Tarsi lietuviai nuo seno žiemą vilkėtų bikinius, o vasarą - kailinius. Mūsų protėviai ir be VSB intrukcijų žiemai nusimegzdavo šiltų kojinių bei pirštinių. Ir priveldavo veltinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Na ir kas, jei praneša, kad ore padidėjo kietųjų dalelių koncentracija? Esą reikia saugotis. Ar mama, vesdama vaikutį į darželį, tas daleles gaudys kaip muses?

Poliklinikose - eilės, darbo biržose - eilės. Kaimo ambulatorijos nyksta. Nuvargę, mieguisti vaikai vežiojami į mokyklas 10-20 km. Dauguma gyventojų, taupydami pinigus, perka pigiausius, įvairių chemikalų prifarširuotus produktus. Tokiame bendrame gyventojų nuengimo, nusveikatinimo fone VSB veikla atrodo absurdiškai. Juk ir taip aišku, kad niekam nerūpi eilinio gyventojo sveikata. Nei fizinė, nei psichinė. Gal todėl ir pristeigta biurų. Tikro rūpesčio pakaitalų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų