Trabzone (Turkija) pasibaigusio XI Europos jaunimo (14–17 metų) vasaros olimpinio festivalio medalių lentelėje Lietuvos sportininkai, iškovoję tris aukso, keturis sidabro ir tris bronzos medalius, užėmė dešimtąją vietą.

Tai rekordinis Lietuvos jaunųjų atletų pasirodymas per visą olimpinių festivalių istoriją. Iki šiol daugiausiai medalių lietuviai iškovojo 2003 metais Paryžiuje vykusiame olimpiniame festivalyje. Tuomet atletų sąskaitoje buvo trys aukso, vienas sidabro ir keturi bronzos apdovanojimai.

Lietuvos atstovai šiose varžybose dalyvavo jau dešimtąjį kartą ir visuose iškovojo medalius. Po Turkijoje pasibaigusio olimpinio festivalio mūsų šalies sportininkai iš viso jau iškovojo 11 aukso, 10 sidabro ir 22 bronzos medalius.

Lietuvos delegacijai Trabzone po aukso medalį iškovojo penkiolikmečių krepšinio rinktinė, bėgikė Modesta Morauskaitė ir plaukikė Rūta Meilutytė. Pastaroji taip pat pasidabino sidabro bei bronzos apdovanojimais.

Sidabru džiaugėsi ieties metikė Liveta Jasiūnaitė, gimnastas Robertas Tvorogalas ir plaukikas Danas Rapšys. Bronzos medaliais pasidabino ieties metikas Povilas Dabašinskas bei tenisininkių Justinos Mikulskytės ir Akvilės Paražinskaitės duetas.

Pirmąją vietą medalių lentelėje užėmė Rusijos atstovai, iškovoję 21 aukso, 17 sidabro ir 16 bronzos medalių (iš viso – 54). Antrąją vietą užėmė Didžiosios Britanijos atletai, pelnę 17 aukso, 10 sidabro ir 6 bronzos medalius (33). Trečioje vietoje liko Ukrainos sportininkai, iškovoję 8 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos medalius (15).

Latvijos jaunieji atletai, laimėję vieną aukso, du sidabro bei vieną bronzos apdovanojimą medalių lentelėje užėmė 22-ąją vietą, o estai ant prizininkų pakylos taip ir neužlipo.

Aukso medalius gavo 27 šalių atstovai, o iš viso apdovanojimus pelnė 35 šalių sportininkai.

Festivalyje, kuris baigėsi penktadienį, dalyvavo per 2500 jaunųjų sportininkų iš 49 šalių. Lietuvai atstovavo 51 sportininkas.