58
Vilniaus „Rytas“  – Panevėžio „Lietkabelis“ BNS Foto

Panevėžio „Lietkabelis“ iškovojo Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) bronzos medalius. Nenado Čanako auklėtiniai mažajame finale 91:88 (18:21, 29:21, 23:14, 21:32) įveikė Vilniaus „Rytą“.

58

„Lietkabeliui“ tai yra jau ketvirtieji bronzos medaliai KMT turnyro istorijoje. Tuo metu „Rytas“ KMT finalo ketverte iki šiol dar niekada nebuvo likęs paskutinis.

Po dviejų kėlinių „Lietkabelis“ pirmavo 47:42, o trečiajame kėlinyje skirtumas vienu metu siekė net 17 taškų.

Kai atrodė, kad „Rytas“ galutinai palūžo,  ketvirtajame kėlinyje darbo ėmėsi Marcusas Fosteris ir Margiris Normantas. Šių žaidėjų pastangomis vilniečiai sugebėjo ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą savo naudai.

Visgi Gedimino Oreliko ir Vytenio Lipkevičiaus taiklūs metimai iš toli sugrąžino persvarą ir iniciatyvą „Lietkabeliui“.

Paskutinėmis sekundėmis užvirė tikra drama, o paskutiniu metimu Gytis Masiulis galėjo išplėšti pratęsimą. Vis tik jo metimas buvo netikslus ir pergalę šventė  „Lietkabelis“.

Rungtynės truko neįprastai ilgai – daugiau nei 2 val. To priežastis – ypač daug baudos metimų. Vilniaus klubas nuo baudų metimo linijos atakavo 35 kartus, o Panevėžys – net 41.

Dėl pražangų „Rytas“ svarbiu metu prarado kapitoną M.Normantą, tačiau tai nedemoralizavo klubo. Rezultatą pavyko persverti M.Fosterio dėka (77:76), bet panevėžiečiai be atsako pelnė 11 taškų – 87:77.

M.Fosteris tolimais šūviais gelbėjo savo ekipą (87:89) ir nors G.Orelikas galėjo tvirtinti pergalę savo komandai, jis prametė, o G.Masiulis prasižengė. Stefanas Peno pataikė vieną baudą, E.Fridrikssonas – taip pat (88:90), o stebuklą kurti galėjęs paskutinis G.Masiulio šūvis tikslo nebesiekė.

„Ryto“ komanda turėjo vieną ryškų vedlį – M.Fosteris pelnė net 35 taškus (6/8 trit.) ir rinko 37 naudingumo balus.

Gytis Radzevičius buvo per plauką nuo dvigubo dublio (12 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai). Likę žaidėjai „Rytui“ dviženklio taškų skaičiaus nepelnė.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 35 (6/8 trit.), Gytis Radzevičius 12 (9 atk. kam.), Gytis Masiulis 9, Elvaras Fridrikssonas 8, Margiris Normantas 7.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 14 (3/7 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Jamelas Morrisas 13, Kristianas Kullamae (3/4 trit.), Nikola Popovičius ir Vytenis Lipkevičius – po 11, Mantas Rubštavičius 10.