Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) Memfio „Grizzlies“ klubas pastaruoju metu žaidžia vieną geriausių šio sezono serijų.

Šią naktį Lietuvos laiku Jono Valančiūno atstovaujama komanda 105:97 (26:17, 23:31, 26:24, 30:25) įveikė Orlando „Magic“ (31/37) krepšininkus, bei iškovojo trečią pergalę iš eilės.

Lietuvis per 25 minutes surinko 12 taškų (4/10 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.), atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 metimus, bet kartą suklydo ir 4 sykius prasižengė.

Nors puolime tai buvo vienos prastesnių J. Valančiūno rungtynių vilkint „Grizzlies“ marškinėlius, lemiamu dvikovos metu jis žibėjo gynyboje.

Likus minutei iki ketvirto kėlinio pabaigos „Magic“ dar turėjo 4 taškų pranašumą, bei turėjo idealią progą jį padidinti.

Tačiau tada JV blokavo Wesley Ivundu metimą, o kitoje atakoje atėmė kamuolį iš Terrence'o Rosso:

Puolime reikalus sutvarkė Delonas Wrightas ir Mike'as Conley, tačiau pasibaigus akistatai būtent lietuvį komandos draugai ir treneriai gyrė labiausiai.

„Rimtai pažiūrėjome į viską ir atlikome savo uždavinius. Žaidėme kaip komanda ir laimėjome. Viskas susidėjo iš mažų detalių – puolimo, gynybos užduočių išpildymas, užtvarų statymas – tai mums padėjo. Mūsų tarpusavio ryšiai vis gerėja, tačiau dar nėra tobuli, tačiau prie to artėjame“,- sakė lietuvis.

J. Valančiūnas išliko kuklus, sulaukęs klausimo apie įspūdingą bloką mačo pabaigoje: „Aš turiu apsaugoti baudos aikštelę – toks mano darbas, privalau blokuoti metimus.“

Netrukus 26-erių lietuvis sulaukė vyriausiojo „Grizzlies“ trenerio J. B. Bickerstaffo pagyrų.

„Jono buvimas po krepšiu ir jo dydis daro milžinišką įtaką. Tai, kad jis sugebėjo laikytis vertikalumo taisyklės, kai krepšį atakavo toks atletiškas varžovas, buvo neįkainojama. Taip pat jo gynyba „2x2“ situacijoje ir gynėjo su kamuoliu spaudimas neleidžiant atlikti perdavimų įkertančiam Nikolai Vučevičiui, šį kartą buvo labai gera“, – sakė strategas.

Kitose rungtynėse „Grizzlies“ namuose susitiks su Atlantos „Hawks“.