Egipte sekmadienį baigėsi 27-asis pasaulio vyrų rankinio čempionatas. Jame 2019 m. iškovotą čempionų titulą apgynė Danijos rankininkai, 26:24 (13:13) įveikę švedus.

Nuo pat rungtynių pradžios žaidimas vyko įvartis į įvartį. Švedai startavo nežymiai geriau, bet Mikkelio Hanseno vedami danai kėlinio viduryje persvėrė rezultatą savo naudai ir buvo trumpam įgiję 2 įvarčių pranašumą (8:6).

Visgi, vėliau danai liko žaisti mažumoje, o tuo puikiai pasinaudoję švedai pradėjo spurtą 3:0 ir patys įgijo 2 įvarčių pranašumą (10:12). Kėlinio pabaigoje pražangas rinkosi abiejų komandų žaidėjai, bet iš to daugiau „išlošė“ danai, spėję išlyginti rezultatą iki pertraukos (13:13). Antrasis kėlinys vėl prasidėjo permainingai.

Danai tris kartus įgijo minimalų pranašumą, vėliau tuo pačiu atsakė švedai. Čempionų titulą gynę danai kėlinio viduryje pabandė surengti spurtą.

Švedams nesisekė pergudrauti varžovų vartininko Niklaso Landino, o danai per tą laiką pelnė 3 įvarčius be atsako ir susikrovė rekordinį pranašumą (23:20). Laikas vis bėgo, o likus tik 5 min. švedai vis dar turėjo 3 įvarčių deficitą (25:22), todėl nusprendė rizikuoti ir pakeitė vartininką papildomu aikštės žaidėju.

Švedai priartėjo iki 25:23 ir galėjo sumažinti atsilikimą iki minimumo, bet rinktinės lyderis Hampusas Wanne nerealizavo 7 m baudinio. Danai tuomet nustebino, pakeisdami vartininką aikštės žaidėju.

Ši rizika pasiteisino – Magnusas Jacobsenas pelnė įvartį ir įtvirtino danų pergalę.

Danijos rinktinės žvaigždė M.Hansenas su 7 įvarčiais buvo rezultatyviausias finalo žaidėjas. 5 tikslius metimus pridėjo Nikolajus Nielsenas, 4 – Jacobas Holmas.

Švedų atakų lyderis H.Wanne finalą baigė su 5 įvarčiais, 4 tikslius metimus atliko Albinas Lagergrenas. Tuo tarpu Jimas Gotffridssonas iš 10 metimų pelnė tik 2 įvarčius.

Švedai yra 4 kartus tapę pasaulio čempionais, bet visa tai padarė dar 20-ajame amžiuje. Finale jie žaidė pirmą kartą nuo 2001 m.

Danai pirmą kartą pasaulio čempionais tapo 2019 m., o prieš tai buvo pralaimėję tris finalus.