Sekmadienį Romos miesto olimpiniame stadione vyks labai svarbios ir įdomios rungtynės – tai Italijos taurės („Coppa Italia“) finalas, kuriame susikovė abi Italijos sostinės ekipos – „Roma“ ir Romos „Lazio“.

Šis finalas buvo trigubos vertės. Nugalėtojas laimėjo Romos miesto derbį, laimėjo Italijos taurę ir gavo paskutinę vietą į UEFA Europos lygą. Kadangi „Roma“ Italijoje liko šešta, o „Lazio“ septinta – taip abi komandos liko už Europos turnyrų ribų, todėl Italijos taurė jiems galėjo padovanoti vietą Europoje.

Italijos Futbolo Federacija (FIGC) finalo pradžią paankstino dvejomis valandomis. Taip buvo bandoma išvengti riaušių tarp abiejų ekipų fanų. Prieš rungtynes buvo pranešta, kad abiejų komandų ultros pasirašė laikiną taikos paktą ir taip sumažino riaušių galimybę.

Pirmą kartą Italijos taurės finale vyko Romos miesto derbis, kuriame buvo ir lietuviškų prieskonių, kadangi „Roma“ klube ant atsarginių suolelio liko vartininkas Tomas Švedkauskas, o „Lazio“ klube atsargoje liko gynėjas Marius Stankevičius. Po įnirtingos ir įdomios kovos Romos derbį laimėjo ir Italijos taurę iškovojo „Lazio“ savo priešininkus įveikusi rezultatu 1 – 0.

Pirmasis kėlinys. Jau pirmą mačo minutę „Lazio“ kapitonas Christianas Ledesma gavo geltoną kortelę, po „Roma“ komandos atliktos standartinės situacijos kamuolys atsidūrė „Lazio“ vartininko Federico Marchetti rankose.

4 mačo minutę darbo gavo „Roma“ vartininkas Bogdanas Lobontas. Jis atlaikė Senado Luličiaus smūgį. Prie atšokusio kamuolio pirmas buvo Miroslavas Klose, bet patyręs vokietis smūgiavo šalia vartų.

Po trijų minučių savo laimę pabandė „Roma“ veteranas Francesco Totti, tačiau jo smūgis didelių rūpesčių „Lazio“ vartininkui nesukėlė. Dar po dviejų minučių gerą progą pasižymėti gavo „Roma“ saugas Michaelas Bradley, bet amerikietis nepataikė į vartus.

18 minutę „Roma“ dar kartą smūgiavo iš toli. Šį kartą tai darė klubo talentas Erikas Lamela, bet F.Marchetti tokie smūgiai buvo lengvas grobis. Kitoje aikštės pusėje iš toli smūgiavo Antonio Candreva ir C.Ledesma, bet abu „Lazio“ saugai nepataikė į vartus.

Sužaidus pusvalandį labai pavojingų epizodų beveik nesimatė. Klubams sunkiai pavykdavo rasti kelią prie varžovų vartų ir kamuolys dažniausiai būdavo aikštės viduryje. 35 minutę „Lazio“ klubas surengė labai pavojingą ataką, kuri užsibaigė M.Klose smūgiu galva, tiesa, „Roma“ vartininkas stovėjo būtent ten kur reikėjo, todėl įvarčio nebuvo.

Pirmojo kėlinio pabaigoje Mattia Destro galėjo išvesti „Roma“ klubą į priekį, bet puolėjas smūgiuodamas galva nepataikė į vartus. Taip pirmoji mačo dalis ir pasibaigė.

Antrasis kėlinys. Antrająjį kėlinį abi komandos pradėjo aktyviai. Kiek dažniau į vartus bandė smūgiuoti „Roma“ klubas, tačiau „Lazio“ vartininkas klaidų nedarė ir gaudė visus kamuolius.

54 minutę „Lazio“ gretose traumą patyrė komandos kapitonas C.Ledesma, kurį aikštėje pakeitė veteranas Stefano Mauri. Po šio epizodo „Roma“ pradėjo ilgiau kontroliuoti kamuolį, bet pavojingų epizodų jiems sukurti nepavyko. Visai šalia vartų smūgiavo tik F.Totti.

Sužaidus daugiau nei valandą abi ekipos atliko pavojingus reidus. „Lazio“ klubui pavyko sustabdyti „Roma“ klubo ataką, o „Lazio“ išpuolis pasibaigė smūgiu visai šalia vartų. Po minutės dar vieną ataką atliko „Roma“ klubas, tačiau F.Totti smūgis ir vėl buvo atremtas.

Kiek vėliau „Lazio“ vartininkas atlaikė M.Destro smūgį iš smailaus kampo. Tuo metu „Lazio“ klubas 71 minutę išsiveržė į priekį. Po Antonio Candreva perdavimo kamuolį iš arti į vartus pasiuntė Senadas Luličius.

„Roma“ po kelių minučių vos neišlygino rezultato, bet kamuolys atsimušė į „Lazio“ vartų skersinį, o po to jis atsidūrė F.Marchetti rankose. 76 minutę „Roma“ sustiprino puolimą ir į aikštę išleido puolėją Pablo Danielį Osvaldo.

„Roma“ vis aktyviau bandė spausti „Lazio“ klubą, tačiau M.Stankevičiaus komandos draugai puikiai žaidė gynyboje ir neleido savo varžovams kelti rimtos grėsmės. „Lazio“ taip pat neužsidarė gynyboje ir gavę progą jie puldavo „Roma“ vartus.

Rungtynėms artėjant link pabaigos, aistrų nesuvaldė ant „Roma“ atsarginių suolelio buvęs Panagiotis Tachtsidis, kuris buvo išvarytas iš aikštės. Prie pagrindinio mačo laiko buvo pridėtos keturios minutės, tačiau per jas „Lazio“ ne tik sėkmingai apsigynė, bet ir vos neįmušė antro įvarčio. Taigi M.Stankevičius su savo klubu iškovojo Italijos taurę, kuri yra šeštoji klubo istorijoje. „Lazio“ tap pat laimėdami šią taurę pateko į Europos lygą, o „Roma“ liko už jos ribų.