24
Vokietija – Latvija 4:3 (nuotr. SCANPIX)

Lemiamas pasaulio ledo ritulio čempionato A grupės rungtynes pralaimėjo Latvijos rinktinė. Ji po itin atkaklios kovos ir baudinių serijos 3:4 (0:0, 1:2, 2:1, 0:0, 0:1) nusileido šeimininkei Vokietijos komandai.

24

Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių. Antrajame vokiečiai pirmavo 2:0. 31-ąją minutę atšokusį ritulį į vartus nukreipė Davidas Wolfas, pasinaudojęs dauguma. 32-ąją minutę taiklus buvo Dennis Seindenbergas. Trečdalio pabaigoje latviai sušvelnino rezultatą. 39-ąją minutę pasižymėjo slalomą dešiniuoju kraštu surengęs Gunaras Skovcovas.

49-ąją minutę latviai pademonstravo, kaip reikia dalytis rituliu ir išlygino rezultatą. Įvarčio autorius – Janis Spruktas. 57-ąją minutę Latvijos rinktinė pasinaudojo kiekybiniu pranašumu ir ją prie ketvirtfinalio priartino Andris Dzerinis.

Vokiečiai, paskutinę minutę žaidę šešiese prieš keturis, rezultatą išlygino. Pratęsimą išplėšė Felixas Schulzas.

Papildomo kėlinuko metu įvarčių nebuvo. Baudinių serijoje pirmosios penkios atakos buvo nesėkmingos. Lemiamą tašką padėjo Frederikas Tifflesas.

Latviams čempionatas baigtas. Jie (10 taškų) liko per plauką nuo ketvirtfinalio. Į jį pateko ketvirtąją vietą A grupėje užėmę vokiečiai (11 tšk.). Jie žais su kanadiečiai.

Pastarieji kitose antradienio vakaro rungtynėse 5:2 (3:1, 1:1, 1:0) nugalėjo suomius.

Kanadiečius 3-ąją minutę į priekį išvedė Mitchas Marneris, bet 4-ąją rezultatą išlygino Jani Lajunenas. 5-ąją minutę Kanados ekipa vėl pirmavo. Tikslus buvo Coltonas Parayko, realizavęs daugumą. Kanadiečiai kiekybiniu pranašumu pirmajame kėlinyje pasinaudojo dar kartą. 14-ąją minutę įvartį pelnė M. Marneris.

Antrajame trečdalyje į suomių vartus krito dar du įvarčiai. 29-ąją minutę taiklus buvo Braydenas Pointas, 37-ąją – Atte Ohtamaa.

Trečiojo kėlinio pradžioje, 41-ąją minutę, garbės įvartį pelnė Mattas Duchene.

Kanadiečiai (19 taškų) laimėjo B grupę. Suomiai (11 tšk.) liko ketvirti. Jie ketvirtfinalyje žais su geriausia A grupės komanda – Jungtinių Amerikos Valstijų rinktine.