Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Negaliu palaikyti 1300 MW galingumo AE statybos Lietuvoje.. Per daug. Palaikau 800 MW ir dviejų reaktorių.
ka cia fantazuoji apie kaire desine. Zalieji visuomet kovos pries atomine ir uz atsinaujinancia energetika. O visi kiti pries VAE nes mato kad sis projektas ekonomine nesamone. Nuo saves pridesiu, kad buvau prisiekes koncervu rinkejas, galima sakyt "desinysis", po sios buldozerines aferos daugiau nebe
Būtų galima patikėti, jei Lietuvos žalieji nebūtų dar ir kairieji. Jiems nusispjaut į teisę, teisingumą ir į pačią Lietuvą.
Jei AE būtų Lietuvai nenaudinga, Gazpromas jos statybą karštai palaikytų. O dabar ar palaiko?
tu visiskas kvailys ir tipiska valdzios propogandos auka su isdulkintom smegenim. Hitachi reaktorius moderniausias pasaulyje? Su protu susipykai? Tai yra labiausiai atsilikes technologiskai, zemiausio saugumu, zemiausio efektyvumo (61%), labai brangus ir daugiausiai skystu ir kietu atlieku gaminantis reaktorius pasaulyje is tu kurie yra pasiuloj. Visi 4 tokie reaktoriai dabar pasaulyje yra isjungti, paskutinio pagaminto nelikvido kuri mums bando prastumti atsisake pirkejes. Beje vienas pirkejes tampe Hitachi po teismus del pastoviu reaktoriaus prastovu. Sis reaktorius yra vieno konturo su grafito strypais is apacios. Ta pati GE-Hitachi turi nauja pasyvios saugos desimt kart saugesni reaktoriu, zymiai pigesni, tik mums jo net nesiulo, nes rado durnelius savo nelikvidui istumti. Apie tavo rusu darba su zinaisklaida isvis nera ka komentuoti. Ta darba dirba lietuviai pas kuriuos ne tokios isdulkintos smegenys kaip tamstos
xpamastymasx > objektyviai
xpamastymasx > objektyviai
Daugiau domėtumeis, tai pamatytum, kad vyksta protestai ir prieš baltarusų ir rusų atomines. O bambagyslės jokia VAE nenukirps, kadangi didžioji dalis perkamų dujų yra išleidžiama šildymui, o ne elektros gamybai.
Rusija rengia nauja dideli propagandini kara pries Visagino atomine elektrine. Rusijos strukturos profesionaliai ir sistemingai dirba su Lietuvos ziniasklaida. Konservatoriu vyriausybe priartejo prie fantastinio Lietuvai dalyko - Japonijos investiciju ir dalyvavimo Lietuvos ekonomikoje. Hitachi reaktoriai – moderniausi pasaulyje. Kartu su nauja elektrine ateis 2000 japonu, ju protas, pinigai ir technologijos. Visaginas virs is atsilikusios “mazosios Rusijos” klestincia “mazaja Japonija”. Islindo ir pseudo“zalieji”. Kazkodel musu “raudonai zalieji” nekovoja su rusu ir baltarusiu atominem, tik su sava. Idomu kodel? Gudu elektrine juk arciau Vilniaus negu musu.
Butina pasistatyti skystu duju terminala ir Visagino AE bei nukirpti finansine bambagysle is gazpromo, priesingu atveju ir toliau Lietuvos politine sistema bus surista su Rusijos zaliavu importu ir priklsys nuo Rusijos. Japonu elektrine sugriautu “minsktaji” Lietuvos uzvaldyma. Laukime staugiancios penktos kolonos, raudonu zaliuju ir ruoskimes propagandinei atakai, ypac pries rinkimus. Jei isrinksit “svarscika”, nereiks jokio referendumo. Rusu slaptuju tarnybu darbuotojas tikrai sumanipuliuos jusu emocijomis taip, kad AE ir japonu neturesim…
Kodel visi sitie krutejimai atsiranda,kai tik Lietuva pradeda spresti energetines problemas?Kas paskaiciuos zala,kuria sitie krutejimai padare Lietuvai?Tai ir norisi paklausti krutanciu ponu del Butinges ir tik keturiu,vietoje astuoniu Kruonio bloku?
Ar tapsime Naujaisiais Vasiukais?

2009 m. paskutinėmis valandomis atsisveikinome su Ignalinos atomine elektrine (IAE). Tai buvo viena didžiausių nesąmonių, padarytų po 1990 m. Autoritetingų specialistų tvirtinimu, po kapitalinio remonto ji saugiai galėjo dirbti dar 30 m. Vaizdžiai kalbant, papjovėme sveiką, daug pigaus ir gero pieno duodančią karvę. Mėsos iš tos karvės nebus – 20 m. brangiai pūdysime ir užkasime. Dabar melšime tik brangų ir ne tokį švarų užsienietišką pašarą ryjančias karves, o trūkstamą pieną, t. y., elektrą, brangiai pirksime iš kaimynų.
Labiausiai nusivilti turėtų tie, kuriems sapnavosi atominis grybas virš Visagino, kurie svajojo, kad tas „monstras“ būtų kuo greičiau uždarytas ir džiūgavo, kai tai pagaliau įvyko. Dabar vietoj vienos atominės turėsime dvi iš abiejų Lietuvos pusių – Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje, prie pat Lietuvos sienų. Jose bus ne po vieną, o po du ar net daugiau blokų. Ir nežinia, ar jos bus saugesnės. Jeigu būtų leista veikti abiem IAE blokams, niekas jų nebūtų statęs. Apie tai rašyta tiek Rusijos, tiek Baltarusijos spaudoje. Trečioji elektrinė iškils tolėliau – Lenkijoje.
Nusigraužti nagus turėtų ir nuolat šaukiantys apie grėsmes ir priklausomybes nuo Rusijos. Didesnės priklausomybės, kokioje Lietuva atsidūrė dabar, seniai nebuvo. Giriamasi ES parama Lietuvai. Tik kam iš tikrųjų ta parama atitenka? Elektros energija pabrango 30%. Kadangi dujas ir trūkstamą elektrą perkame iš Rusijos ir Baltarusijos, ta ES parama ten ir nukeliauja. Tik jau ne iš paramą gaunančių ponų, o iš eilinių žmonių kišenių. Štai, ir visa "išmintinga“ politika... O gal toks ir buvo slaptas IAE uždarymo šauklių tikslas?
Nusikalstamai neatsakingai įsipareigoję ES uždaryti atominę, įsimušėme kelis gėdingus įvarčius į savo vartus... Tų įvarčių savininkai dabar teisinasi, neva, į ES kitaip nebūtų priėmę. Būtų – ir dar kaip. Čekijos Prezidentas, ultimatyviai atsisakęs pasirašyti Lisabonos sutartį, išsikovojo visas Čekijai palankias nuolaidas. Lietuvoje drąsuolių tokiam žingsniui neatsirado.
Guodžiamasi nežinia kada būsima nauja atomine jėgaine. Teneįsižeidžia šių projektų autoriai, bet man tai primena žinomo herojaus postringavimus apie pasaulinę šachmatų sostinę – Vasiukus. Bent jau „Laisvosios rinkos“ dėsnių dievintojai turėtų suprasti, jog mažai valstybei, atsidūrusiai tarp trijų galingų atominių elektrinių, nelogiška apie tai net galvoti. Ir be milijonus kainuojančių „galimybių studijų“ aišku, kad tokia elektrinė, dar projektuojant ir statant, pabrangtų 2-3 kartus, ir Lietuvai prireiktų milžiniškų investicijų. Jos gaminama energija būtų labai brangi ir visiškai nekonkurencinga. Siūlyčiau nešvaistyti pinigų visokioms „studijoms“, o naujos galingos atominės elektrinės idėjas, jeigu ne palaidoti, tai padėti į gilų stalčių geresniems laikams. Gal jų ir neprireiks, nes netoli tas laikas, kai atsiras saugūs nedideli reaktoriai, kuriuos bus galima pastatyti prie kiekvieno didesnio miesto. Juk seniai aišku, kad gigantomanijos laikų tolimo elektros perdavimo linijose iššvaistomi didžiuliai energijos kiekiai. Kur kas logiškiau būtų turėti elektrines prie didžiųjų vartotojų ir tiekti ją į pakraščius mažesniems.
Prieš metus atviru laišku kreipiausi į tuometinius Lietuvos vadovus, siūlydamas imtis rimtų žygių, kad IAE nebūtų uždaryta. Išgirstas nebuvau. To ir nesitikėjau. Nesitikiu ir dabar, nors dar yra viena išeitis – kapitaliai suremontuoti ką tik uždarytą AE ir paleisti iš naujo, jeigu sveikas protas nugalėtų. Deja, naivu to tikėtis. Gal bent netapsime Naujaisiais Vasiukais ir nešvaistysime lėšų neperspektyvioms naujos galingos AE statybos idėjoms „studijuoti“? Tuo labiau, kad ir taip jau esame įklimpę į gilų skolų liūną.
A. B., Vilnius.
Vakarų Ekspresas, 2010-01-04.

REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų