0

Įspūdinga drama prasidėjo Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos finalas, kuriame Majamio „Heat“ krepšininkai namie 103:102 (22:21, 15:21, 27:23, 28:27, 11:10) po pratęsimo paskutinę sekundę palaužė Indianos „Pacers“ klubą.

„Heat“ pergalę su sirena išplėšė LeBronas Jamesas. Likus 2,2 sek. ir „Heat“ atsiliekant 101:102, puolėjas sugavo iš už šoninės linijos perduotą kamuolį. Vietoj to, kad lukteltų ir mestų iš vidutinio nuotolio, L.Jamesas pasinaudojo itin skylėta „Pacers“ gynyba ir prasiveržęs link krepšio pelnė du nesudėtingus taškus.

Daugeliui klausimų sukėlė tai, kad lemiamos atakos metu aikštėje nebuvo pagrindinio „Pacers“ gynybos ramsčio Roy‘aus Hibberto. Ir apskritai, Indianos ekipos gynyba lemiamu metu socialiniame tinkle sulaukė tokių ekspertų epitetų, kaip „tragiškiausia atkrintamųjų varžybų istorijoje“.

„Heat“ galėjo laimėti dar per pagrindinį laiką, tačiau „Pacers“ šypsojosi sėkmė. Kai Majamio krepšininkai pirmavo (92:89), padrikos atakos metu kamuolį gavęs Paulas George‘as maždaug atsidūręs per metrą nuo tritaškio linijos švystelėjo neparuoštą metimą, o šis visų nuostabai likus 0,7 sek. pasiekė tikslą.

Nugalėtojams L.Jamesas (10 atk. kam., 10 rez. perd.) pelnė 30, Dwyane‘as Wade‘as – 19, Chrisas Boshas – 17, Chrisas Andersenas – 16 (7/7 dvit.), Mario Chalmersas – 10 taškų.

P.George‘as pralaimėjusiems surinko 27, Davidas Westas – 26, R.Hibbertas (9 atk. kam.) – 19, Tyleris Hansbrough – 10 taškų.