Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugišką Baltijos šalių turnyrą pradėjo pralaimėjimu Estijos krepšininkams. Dariaus Maskoliūno vadovaujama komanda neatsilaikė prieš jaunuolį Kera Kriisą, nerado savo lyderių ir šeimininkams nusileido po pratęsimo.

Lietuviai Estijoje krito 92:85.

Įspūdingas rungtynes sužaidė anksčiau Kauno „Žalgiriui“ atstovavęs K. Kriisa. Jaunuolis pelnė 26 taškus ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Būtent K. Kriisos tritaškiai ir perdavimai pratęsimo metu garantavo kiek netikėtą estų pergalę. Lietuviai po M. Grigonio tritaškio buvo išsiveržę į priekį (82:85), tačiau nuo to laiko šeimininkai pelnė dešimt taškų be atsako.

Lietuvos rinktinė šią dvikovą pradėjo tokiu penketu: Marius Grigonis, Rokas Jokubaitis, Eimantas Bendžius, Marekas Blaževičius, Arnas Butkevičius. Rungtynėse pasirodė visi D. Maskoliūno vienuolika auklėtinių.

Stipriausiai lietuvių gretose iš lyderių atrodė baudų metimais taškus rinkęs Marius Grigonis (14) ir pabaigoje prabilęs L. Lekavičius (12). Tomas Dimša ir Laurynas Birutis surinko po 11 taškų, centras pridėjo ir aštuonis atkovotus kamuolius.

Tiesa, būtent atkovoti kamuoliai ir tapo viena pagrindinių pralaimėjimo priežasčių. Estai po lietuvių krepšiu, puolime, atkovojo net 19 kamuolių.

Lietuvos rinktinei šiame turnyre liko šeštadienio mačas prieš Latviją. Jį tiesiogiai stebėkite TV3 televizijoje ir portale tv3.lt!

Estija: Kerras Kriisa 26 (8/12 tritaškių, 7 rez. perd.), Sanderis Raieste 17 (9 atk. kam.), Siimas-Sanderis Vene 13 (1/7 tritaškių), Kristjanas Kitsingas 9 (5 atk. kam.), ... , Janari Joesaaras 4 (13 atk. kam., 6 rez. perd.).

Lietuva: Marius Grigonis 14 (11/12 baudų metimų), Lukas Lekavičius 12 (4 rez. perd.), Laurynas Birutis (8 atk. kam.) ir Tomas Dimša (3/5 tritaškių) po 11, Arnas Butkevičius 10 (6 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 5 (5 atk. kam.). RUNGTYNIŲ EIGA:

Pratęsimas (87:85)

K. Kriisa demonstruoja įspūdingą krepšinį, pataiko tritaškį, atlieka du rezultatyvius perdavimus ir estai pabėga dviem taškais (87:85).

Ketvirtas kėlinys (77:77)

L. Birutis pataiko dvitakšį po E. Ulanuvo perdavimo ir rezultatas lygus (77:77).

K. Kriisos dar vienas taiklus tolimas metimas priverčia D. Maskoliūną imti minutės pertraukėlę (73:68).

T. Dimša pataiko dvitaškį su pražanga, jo sąskaitoje jau 11 taškų. Tiesa, kitoje pusėje estas K. Kriisa smeigia penktą savo tritaškį ir estai pirmauja (68:64).

Trečias kėlinys: (63:60)

L. Lekavičius pataiko tritaškį nuo lentos, taip pelno pirmuosius savo taškus, tačiau rinktinė vis dar atsilieka (63:57).

T. Dimša pataiko trečią savo tritaškį ir priartina lietuvius iki trijų taškų (57:54).

Antras kėlinys: (47:44)

Rezultatyvi, tačiau ne itin efektinga pirmoji rungtynių pusė baigiasi lietuviams būnant užnugaryje (47:44).

Estijos rinktinės atakoms gana sėkmingai diriguoja buvęs žalgirietis K. Kriisa, lietuvių gretose kelias varžovų pražangas išprovokuoja M. Blaževičius. Tiesa, dauguma tolimų Lietuvos rinktinės metimų skrieja pro šalį ir D. Maskoliūno auklėtiniai vis dar atsilieka (40:37).

Pirmas kėlinys: (16:19)

T. Dimša smeigia tritaškį ir suteikia lietuviams pranašumą (16:19).

Estai pataiko iš toli, lietuviai savuosius taškus kol kas renkasi baudų metimais.