Kauno „Žalgiris“ (5-3) patyrė antrą iš eilės ir itin skaudų pralaimėjimą Eurolygos turnyre. Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje 57:85 (14:24, 9:29, 21:19, 13:13) nusileido Tel Avivo „Maccabi“ (3-5).

Rungtynių pradžia nieko blogo nežadėjo – „Žalgiris“ net pirmavo 8:2, bet žaidimas sugriuvo, kai M. Schilleris vienu kartu pakeitė keturis starto penketo žaidėjus.

„Maccabi“ kėlinį pabaigė keturiais tritaškiais ir susikrovė dviženklę persvarą 24:14, bet tai buvo tik košmaro pradžia.

„Žalgiris“ atkarpa be taškų prasitęsė iki šešių minučių, o tuo metu „Maccabi“ jau ėmė triuškinti kauniečius 36:14.

Kėliniui artėjant pabaigos link komandas jau skyrė trisdešimt taškų – 53:23. Antrą ketvirtį „Žalgiris“ pralaimėjo net 9:29.

Per likusį rungtynių laiką „Žalgiriui“ maksimaliai atsilikimą pavyko sumažinti iki 25 taškų.

„Maccabi“ per pirmus du kėlinius pataikė net 9/11 tritaškių, o iškalbingiau už rezultatą vaizdą aikštėje perteikė komandų naudingumo balai. Įpusėjus mačui „Maccabi“ jų turėjo 68, kai „Žalgiris“ vos 7.

Tai buvo nerezultatyviausios „Žalgirio“ sezono rungtynės – iki tol mažiausiai buvo pavykę įmesti į Pirėjo „Olympiakos“ krepšį – 68 taškus, bet tada pasiekta pergalė.

Iki šių rungtynių „Žalgiris“ rinkdavo po 81,57 taško per mačą, o pagal puolimo reitingą buvo geriausia komanda turnyre.

Lietuvos čempionai pataikė vos 1/14 tritaškių, kai varžovai 11/21. Kauniečiai taip pat išdalino tik 11 rezultatyvių perdavimų.

Eurolygoje debiutavo Marekas Blaževičius, aikštėje praleidęs 2 minutes, per jas spėjo išprovokuoti pražangą ir pelnyti du taškus baudų metimais.

„Maccabi“ šiame susitikime dėl traumų nežaidė Omri Casspi, Othello Hunteris, Yovelas Zoosmanas ir Johnas DiBartolomeo, kauniečiams nepadėjo Rokas Jokubaitis.

Prieš šį mačą „Žalgiris“ Eurolygoje žengė antras, kai „Maccabi“ vos penkioliktas.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais antradienį, kai namuose priims Maskvos CSKA.

„Žalgiris“: Th. Walkupas 12, M. Grigonis ir J. Lauvergne po 11, L. Lekavičius 9.

„Maccabi“: T. Dorsey 16, Ch. Jonesas 15, D. Benderis 11, E. Bryantas ir C. Wilbekinas po 10.