Kontrolinėse rungtynėse „Riteriai“ 3:1 nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“ bei iškovojo trečiąją pergalę per keturis bandymus. Du įvarčius nugalėtojams pelnė į komandą sugrįžęs Artūras Dolžnikovas, vieną – Gytis Paulauskas.

Šioje dvikvoje „Riterių“ treneriai pasirinko starto sudėtį, kokia dar nežaidė nei vienose ikisezoninėse rungtynėse. Šįsyk nuo pirmųjų minučių į aikštę žengė A. Dolžnikovas, peržiūroje dalyvaujantis Olaide Badmus, bei pastaruosius kelis susitikimus ant suolo rungtynes pradėję Matas Ramanauskas ir Valdemaras Borovskis.

Dvikova prasidėjo apylygiai. Į M. Ramanausko pavojingesnį smūgį „Žalgiris“ atsakė gražia kontrataka, į Luko Kochanausko sudrebintą vartų skersinį, žalgiriečiai atsakė pusproge po kampinio. Tas L. Kochanausko smūgis, apskritai, buvo pavojingiausias pirmojo kėlinio pirmoje pusėje. Aikštės viduryje suklydus žalgiriečiams, M. Ramanauskas numetė kamuolį L. Kochanauskui, o šis iš šešiolikos metrų tik per plauką nepasiuntė kamuolio į tinklą.

Įpusėjus kėliniui, „Riteriai“ perėmė iniciatyvą. Jiems priklausė ir žaidybinė, ir teritorinė persvara, o įvarčio laukti ilgai nereikėjo. Viskas prasidėjo nuo žalgiriečių pražangos jų pačių aikštės pusėje. Mindaugas Grigaravičius kėlė kamuolį į baudos aikštelę, „Žalgirio“ vidurio gynėjai jį numušė Dovydui Virkšui, šis idealiu perdavimu „pavaišino“ A. Dolžnikovą, o pastarasis iš kelių metrų galva savosios progos nepraleido.

Praėjus vos keturioms minutėms tas pats A. Dolžnikovas pasižymėjo darsyk. O. Badmus numetė kamuolį „Žalgirio“ vidurio gynėjams už nugarų, ten vienas visiškai laisvas „Riterių“ naujokas“ šaltakraujiškai padvigubino skirtumą.

Po antrojo praleisto įvarčio žalgiriečiai perėmė iniciatyvą, tačiau nei įvarčiais, nei ypatingomis progomis ta iniciatyva niekaip nebuvo konvertuota. Vieninteliu šansu dar iki pertraukos sušvelninti atsilikimą žalgiriečiai galėjo po standartinės situacijos, tačiau tuomet į vartus sugrįžęs L. Kochanauskas nesunkiai išgelbėjo komandą.

Iškart po pertraukos „Žalgiris“ bandė išsaugoti žaidybinę persvarą, kėlinį pradėjo gana aktyviai, tačiau netrukus „Riteriai“ vėl išlygino žaidimą. Sužaidus beveik dešimt minučių, L. Kochanauskas po tik ką aikštėje pasirodžiusio Deivido Malžinsko reido ir perdavimo pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau toje situacijoje buvo užfiksuota nuošalė.

Tuoj pat puikų šansą turėjo D. Virkšas. Deja, po jo stipraus smūgio kamuolys pataikė ne į vartus, o į L. Kochanauską. Prasidėjęs atviras žaidimas palankus buvo ir „Žalgiriui“. Būtent tuomet jie sukūrė geriausią progą per pirmąją žaidimo valandą, tačiau „Riterių“ vartus išgelbėjo Lukas Paukštė.

66 minutę buvo pakeisti beveik visi „Riterių“ žaidėjai. „Žalgiris“ irgi po truputį pradėjo jauninti sudėtį, tad žaidimas tapo nebe toks agresyvus. Likus dešimčiai minučių iki antrojo kėlinio pabaigos vienas prieš varžovų vartininką atsidūręs G. Paulauskas „Riterių“ persvarą padidino iki 3:0.

Žalgiriečiai dar vieną įvartį įmušė prieš pat kėlinio pabaigą. Po kampinio pasižymėjo Karolis Uzėla.

Pagal susitarimą komandos žaidė tris kėlinius po 45 minutes. Tas trečiasis kėlinys buvo mažiau aktyvus nei pirmieji du. „Žalgiris“ turėjo teritorinę persvarą, tačiau sukūrė tik vieną (labai) pavojingą progą. Matas Vareika permetė kamuolį per iš vartų išbėgusį Geraldą Širvinską, tačiau kamuolys nuriedėjo šalia vartų.

Dar iš įsimintinų dalykų galima pažymėti D. Malžinsko raudoną kortelę likus žaisti penkioms minutėms iki susitikimo pabaigos. Jį pakeitė Dominykas Barauskas.

Kitą šeštadienį „Riteriai“ ir „Žalgiris“ susitiks dar kartą.