Sekmadienį Prancūzijoje pasibaigusio FIFA Konfederacijų taurės turnyro finale šeimininkai prancūzai nugalėjo Afrikos čempionę Kamerūno rinktinę 1:0 ir antrąkart iš eilės laimėjo šį turnyrą. Vienintelį rungtynių įvartį, kuris tapo "auksiniu", per pratęsimą 97 min. pelnė Thierry Henry (Tjeris Anri), gavęs tikslų Liliano Tiuramo (Lilian Thuram) perdavimą ir iš arti pasiuntęs kamuolį į vartus.

Rungtynės vyko ketvirtadienio tragedijos šešėlyje, todėl nebuvo jokių iškilmių ar džiaugsmo po pergalės. Nugalėtojų taurę abiejų komandų kapitonai atsiėmė kartu.Prieš rungtynes buvo pagerbtas per pusfinalį mirusio Kamerūno futbolininko Marco Vivien Foe (Marko Vivjeno Foe) atminimas - abiejų ekipų kapitonai savo komandas išvedė rankose nešdami kamerūniečio portretą. Abiejų šalių himnus futbolininkai išklausė susikabinę drauge aikštės viduryje.

Futbolininkai rungtyniavo su gedulo juostelėmis, o kamerūniečiai vilkėjo 17-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius su Foe pavarde.

Po rungtynių pirmasis medalis už antrąją vietą buvo pakabintas ant M. V. Foe portreto.

Mačas vyko apylygiai, abi komandos turėjo po porą progų, tačiau patikimai žaidė vartininkai. Afrikiečių gretose po pertraukos pasirodė ir Samuelis Eto'o, kuris šeštadienį pelnė du įvarčius Ispanijos taurės finale, nulemdamas "Mallorca" pergalę.

Statistika.

Prancūzija - Kamerūnas 1:0, po pratęsimo (0:0;1:0). Thierry Henry (97-"auksinis" įvartis).

Teisėjas Valentin Ivanov (Rusija). 51 985 žiūrovai.Prancūzija: Fabien Barthez, Willy Sagnol (Lilian Thuram, 76), Marcel Desailly, William Gallas, Bixente Lizarazu, Ludovic Giuly, Benoit Pedretti, Olivier Dacourt (Olivier Kapo, 90),Sylvain Wiltord (Robert Pires, 65), Djibril Cisse, Thierry Henry.Kamerūnas: Idris Kameni, Jean Joel Perrier Doumbe, Rigobert Song, Thimothee Atouba, Lucien Mettomo, Geremi, Modeste Mbami, Valery Mezague (Achille Emana, 91), Mohamadou Idrissou, Pius Ndiefi (Samuel Eto'o, 68), Eric Djemba Djemba.

Ligšiolinių turnyrų finalai.

2001 (Pietų Korėja ir Japonija): Prancūzija - Japonija 1:01999 (Meksika): Meksika - Brazilija 4:31997 (Saudo Arabija): Brazilija - Australija 6:01995 (Saudo Arabija): Danija - Argentina 2:01992 (Saudo Arabija): Argentina - Saudo Arabija 3:1.