0

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ krepšininkės pergale pradėjo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalą. Sostinės klubas pirmose rungtynėse 76:45 (18:8, 27:20, 17:13, 14:4) nugalėjo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ komandą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Antrosios finalo rungtynės balandžio 23 dieną bus žaidžiamos Garliavoje.

Rungtynes šešiais taškais pradėjo vilnietės (6:0), nors kėlinio viduryje Kauno rajono krepšininkės išlygino rezultatą (6:6), tačiau ketvirčio pabaigoje spurtavusios „Kibirkšties-VIČI-IKI“ krepšininkės po 10 minučių kovos pirmavo dešimties taškų skirtumu (18:8).

Antrą kėlinį sostinės krepšininkės pradėjo atkarpa 10-1 (28:9) ir „Hoptrans-Sirenos“ vyriausiasis treneris Linas Šalkus buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Tačiau tai nepadėjo viešnioms. Po kelių atakų skirtumas pasiekė dvidešimties taškų ribą (34:14).

Trečiame kėlinyje vaizdas buvo panašus. Sąlygas ir toliau diktavo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ krepšininkės (50:33). Komandas po pusvalandžio kovos skyrė 21 taškas (62:41) ir paskutinės dešimt minučių buvo tik formalumas.

Ketvirtą kėlinį sėkmingai pradėjusios Vilniaus krepšininkės iškart susikrovė 25 taškų pranašumą (68:43), o likus pusantros minutes komandas jau skyrė ir trisdešimt taškų (76:45).

„Šioms rungtynėms buvome gerai pasiruošę, laikėmės plano ir pasiekėme pergalę, - po mačo tikino „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Rezultatas didelis, nesitikėjome taip lengvai laimėti. Mums padėjo, kad Kauno rajono klube nežaidė R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė. Be jos savo žaidimo nerado ir I.Šalkauskė. Jos sėkmingai žaidžia du pries du. Kova dar tikrai nebaigta. Kaune laukiame sunkių rungtynių”.

Kristina Alminaitė surinko 12 taškų, Greta Šniokaitė – 10, Lina Pikčiutė ir Kristina Vengrytė po 8, Natasha Morris – 4, Eglė Šniokaitė ir Ieva Prėskienytė po 2, Rima Valentienė taškų nepelnė, o Indrė Dudėnaitė ir Vitalija Vaščiūnaitė aikštėje nepasirodė trenerio sprendimu.

„Hoptrans-Sirenų“ komandoje Eglė Sarapaitė surinko 16 taškų.