Kauno „Žalgiris“ (4/0) toliau tęsia pergalingą seriją Eurolygoje. Martino Schillerio auklėtiniai ketvirtadienį namuose 89:73 (25:16, 16:19, 25:20, 23:18) palaužė Stambulo „Anadolu Efes“ (1/3) ekipą.

Žalgiriečiai sėkmingai pradėjo mačą ir iškart dukart pataikė iš toli. „Žalgiris“ žaidė greitą ir rezultatyvų krepšinį. Svečiai bandė vytis varžovus, bet kauniečiai gerai rezgė atakas ir pirmavo 25:16.

„Anadolu Efes“ aukštesnę pavarą įjungė antrajame kėlinyje, kai po sėkmingų kelių atakų bei pataikytų tolimų metimų priartėjo iki 31:32. Bet likusį laiką iki pertraukos „Žalgiris“ sužaidė sėkmingiau ir ilsėtis išėjo pirmaujant šešiais taškais – 41:35.

Po pertraukos žalgiriečiai sėkmingai rungtyniavo puolime ir nuolat surasdavo priešnuodžių prieš varžovų atakas. Po mažo spurto 5:0 trečiojo kėlinio pabaigoje persvara išaugo iki 64:54.

„Žalgiris“ fantastiškai atrodė puolime ir atrodė labai užsivedę. Ketvirtajame mačo kėlinyje šeimininkai nebuvo nusiteikę mažinti tempo ir sužaidus kelias minutes pirmavo jau net 17 taškų skirtumu – 75:58.

Žiūrovų emocingai palaikomas „Žalgiris“ žaidė kaip iš natų ir iškovojo dar vieną, jau ketvirtąją iš eilės, pergalę Eurolygoje. Kauniečius palaikė apie 5 tūkstančius fanų. Tai – šio sezono Eurolygos lankomumo rekordas.

Komandą į priekį vedė 17 taškų pelnęs ir 3 iš 5 tritaškių pataikęs Nigelis Hayesas.

Svečių gretose Krunoslavas Simonas ir Bryanas Dunstonas pelnė atitinkamai 16 ir 20 taškų.

Šeimininkai tritaškius metė solidžiu 52 proc. taiklumu bei padarė tik 7 klaidas.

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 17 (3/5 trit.), Marius Grigonis ir Lukas Lekavičius (5 rez. perd.) – po 12, Artūras Milaknis ir Joffrey Lauvergne'as (8 atk. kam.) – po 10,Steve’as Vasturia ir Martinas Gebenas – po 7.

„Anadolu Efes“: Bryantas Dunstonas 20 (32 naud. bal.), Krunoslavas Simonas 16 (6 rez. perd.), Rodrigue Beaubois 12 (4 rez. perd.), Adrienas Moermanas 8, Vasilije Micičius 7 (1/5 trit.), Tiboras Pleissas 6.

Startiniai penketukai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Nigelis Hayesas, Marius Grigonis, Steve'as Vasturia, Joffrey Lauvergne'as.

„Anadolu Efes“ : Rodrigue'as Beaubois, Jamesas Andersonas, Vasilije Micičius, Chrisas Singletonas, Tiboras Pleissas.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtasis kėlinys:  „Žalgiris“ 89:73 „Anadolu Efes“ (25:16, 16:19, 25:20, 23:18)

Lyg ant sparnų skrajojęs „Žalgiris“ po L. Lekavičiaus metimo jau pirmavo 73:58. Sužaidus daugmaž penkias minutes šeimininkai nemažino tempo, o po T. Walkupo baudų metimų pirmavo net 82:63.

Martinas Gebenas po puikaus R. Jokubaičio perdavimo pridėjo dvitaškį ir žiūrovų palaikomas „Žalgiris“ pirmavo 84:63.

Per likusias minutes puikioje Kauno arenos atmosferoje niekas nepasikeitė ir  „Žalgiris“ šventė visiškai pelnytą ir užtikrintą pergalę 89:73.

Trečiasis kėlinys:  „Žalgiris“ 66:55 „Anadolu Efes“ (25:16, 16:19, 25:20)

Penkis taškus be atsako pelnę šeimininkai pirmavo 46:35. Įpusėjus kėlinukui  „Žalgiris“ sėkmingai rezgė atakas, o po M. Grigonio dvitaškio jau pirmavo 53:44. B. Dunstonas buvo sunkiai sustabdomas, išprovokavo kelias pražangas, o likus trims minutėms svečiai sumažino atsilikimą iki 53:57.

Steve'as Vasturia pataikė tritaškį, pridėjo dar du taškus, dvitaškį pataikė ir Lukas Lekavičius ir kauniečiai pirmavo 64:54.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ 41:35 „Anadolu Efes“ (25:16, 16:19)

Antrąjį kėlinį taikliu tolimu metimu pradėjo svečiai, bet čia pat sėkmingomis atakomis atsakė kauniečiai ir pirmavo 32:23. Bet svečiai atsakė keliais tritaškiais iš eilės (31:32). Įpusėjus kėliniui Artūras Milaknis pataikė iš toli, bet po Bryano Dunstono dėjimo skirtumas buvo tik 33:35.

Atkaklioje kovoje komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis (37:35). Pačioje kėlinuko pabaigoje  Joffrey Lauvergne'as pataikė dvitaškį, taiklų metimą pridėjo ir Marius Grigonis, o kauniečiai po antrojo kėlinio pirmavo 41:35.

Pirmasis kėlinys:  „Žalgiris“ 25:16 „Anadolu Efes“

Mačą kauniečiai pradėjo dviem tritaškiais ir sužaidus dvi minutes pirmavo 6:2. Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ laikė gerą tempą ir po dar vieno tritaškio pirmavo 13:5.

Tiboras Pleissas pelnė šeštąjį savo tašką ir turkai priartėjo iki 9:14. Žalgiriečiai ir toliau sėkmingai žaidė ypač puolime bei po dar kelių taiklių metimų atitrūko iki 23:16, o paskutinę sekundę dar metimą pataikė Rokas Jokubaitis ir „Žalgiris“ po pirmojo kėlinio pirmavo 25:16.