Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
buvo sukiau kanors nusipirkti bet zmones kurie dirbo is koteineriu nevalge ir nuosirdumo bei uzuojautos tarp zmoniu buvo daugiau ,dabar jaunima isveja net seimomis taip kad bus lietuva bet nebus lietuviu o anukai atvazuos ne i tevyne bet i seneliu zeme aplankyti arba pasilaidoti nes lietuvos zeme pigi.
Ogi sienos buvo aklinai uždarytos, net į „soclagerio“ šalis išvažiuoti reikėjo būti komunistu, komjaunuoliu, dar būti giliai įlindus geron vieton savo valdžiai, arba turėti didžiulį „blatą“ (peckeli, ar nėr nostalgijos žodžiui blatas?) . Betgi buvo liaudyje toks anekdotas: SSSR atvėrus sienas, kabo užrašas:“Paskutinis gesina šviesas“ - taip kad žmonės rasdavo būdų, kaip iš brežnevinio marazmo pasityčioti. O ir bėgdavo kada galėdami ir kaip tik galėdami – va kad ir toks Simas Kudirka. O Berlyno siena? – rizikuodami, kad sušaudys, kad nukankins – ir vis tiek nuo sovietų santvarkos bėgo. Tai kas buvo per valstybė juoda, kas per absurdas joje buvo, jei tūkstančiai net mirt nebijojo – va tokia tada buvo emigracija. Sovietinėje Lietuvoje buvo ir skurdžių, kurie pusbadžiu gyveno – tie, kurie negalėjo nieko pavogti, ir tie, kuriuos spaudė ir kankino dėl įsitikinimų arba dėl „buržuazinės“ praeities. Perskirtos šeimos, kurios niekada nebesusitiko, skriaudžiami nepriklausomos valstybės aukštų asmenų giminaičiai ir t.t. - socialiniai skirtumai buvo baisūs, tik slepiami, bet visi žinojom, kam skirtos volgos, „pilys“,pirtys, plikos mergos, konjakai ir visi „deficitai“. Baisi buvo ta santvarka.
Zinau viena sovietmeciu emigracijos nebuvo,nebuvo eiliu del konpencacijos kat tau buta pasildo:DDDDD,nebuvo taip kat zmogus parduotuveje nupiginta maista perka,kaip matau maximoje zmogeliai krapstosi kur batonas jau nurasytas,pala emigracija pagal laisvos lietuvos supratima turbut yra taip, jie isvaziavo nes patapo turtingais gyvendami slovigoje ubagu tautoje,lietuvos regijonai nekalbu apie mazus kaimus:DD ten isvis isnyko lietuviai:SDDD smagu ateina galas ir as dziaugiuosi :DDD
Yra pakankamai daug kretinų, tikinčių, kad tada buvo geriau. Ir jaunimui nemažai praplauta smegenyčių, todėl projektas labai reikalingas.
Na jau, na jau, aš 82 m. mokyklą baigiau - ir puikiai pamenu, kaip rinkdavo klasės auklėtoja pinigus už "Lietuvos pionierių" ir "Tiesą" - tai nuo "Tiesos" vaikai išsisukinėjo, sakydami, kad mamytė ar tėvelis jau užsiprenumeravo. Taip, per balius stalai lūždavo, bet viskas būdavo ne tiesiai iš parduotuvės nupirkta, kaip dabar, o iš po skverno, per pažįstamus, per blatą gauta, per parduotuvių kiemo duris išnešama - geriausios mėsytės ir skaniausi tortai - o šampanas gi koks deficitinis buvo...Kita vertus, "susikombinavę" reikiamų produktų, moterys labai daug ką gamindavo pačios - ir labai skaniai. Kooperatinį butą mano tėvai gavo po 11 metų laukimo eilėje, mes, vaikai, jau paaugliai buvom. Tėvai uždirbdavo po 120 rublių, ir tai buvo nykus gyvenimas.
Dar nesutikčiau dėl Svarinsko - nemanau, kad jis specialiai buvo iš viešumos kokių nors "juodų jėgų" išstumtas - kas nors kartą klausėsi kalbant šio amžinatilsio, turėtų prisiminti, kokio kieto, nesugyvenamo, aštraus būdo jis buvo, kiek priešų visur matė. Visai tikėtina, kad tuo savo karingu šventeiviškumu pats atbaidė dalį visuomenės. O ir tie kiti disidentai, deja, buvo tiek pratę gyventi kare su kažkuo, kad taikos sąlygomis negebėjo išlikti šviesuliais, o galų gale ir nupezo, neišaugę iš karo pojūčio,tik nepastebėjo, kad jau su savo valstybe kariauja- iš čia jų apgailėtinas vaidmuo violetinėje ir panašių atspalvių istorijose. Gaila, bet nė vienas iš jų nepajėgė gyvenimo gale išlikti tokiu intelektualu, vedliu kitiems, kaip, pavyzdžiui, čekų Havelas - o juk anas irgi buvo disidentas.
Panašiai ir buvo, tik daug kas ,,pagražintą"... 73m. baigiau Vilniaus 35vid. m-klą, niekas niekadą neversdavo prenumeruotis spaudos...Deficitas - bet visi visko gaudavo, jeigų balius, tai stalai lūždavo.... Dirbau Plastos g-oje ekstruderio mašinistu, butą (kooperatinį) gavau po 4 metų, uždirbdavau apie 300 -350 rub.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų