Rygoje (Latvija) vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate geriausio rezultato per istoriją siekia Kazachstano rinktinė.

Trečiadienį B grupėje kazachai 3:2 (0:0, 1:2, 2:0) nugalėjo vokiečius, kurie iki tol čempionate žygiavo be pralaimėjimų. Kazachstano rinktinei tai buvo pirma pergalė prieš vokiečius nuo 2005 m.

Kazachai pirmavo po Aleksandro Šino (26:39 min.) įvarčio, bet Tomas Kuhnacklis (29:38) ir Markusas Eisenschmidas (34:07) išvedė vokiečius į priekį. Trečiojo kėlinio pradžioje rungtynių favoritai prisidarė problemų. Po Moritzo Mullerio pražangos buvo skirtas baudinys į vokiečių vartus, kurį realizavo Romanas Starčenka (40:31).

Lemiamas įvartis krito likus žaisti mažiau nei 5 min. Aleksejus Makliukovas atliko idealų perdavimą Pavelui Akolzinui, po kurio „atsikirto“ visa vokiečių rinktinė. P.Akolzinas iščiuožė vienas prieš varžovų vartininką ir įmušė pergalingą įvartį (55:42).

Vokiečiai beveik 2 paskutines minutes žaidė be vartininko, bet išsigelbėti nespėjo.

Kazachstanas (7 tšk.) šiame čempionate jau nugalėjo ne tik Vokietiją, bet ir Latviją bei Suomiją. Nors to niekas nesitikėjo, kazachai realiai pretenduoja į čempionato ketvirtfinalį. Jame per istoriją kazachai niekada nėra buvę, o geriausią rezultatą pasiekė 2005 m., kai užėmė 12-ą poziciją. Beje, 2019 m. kazachai dar žaidė žemesniame divizione kartu su lietuviais ir nugalėjo mūsiškius tik po atkaklios kovos 3:1.

A grupėje į pergalių kelią grįžo rusai. Jie 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) pranoko danus.

Pasaulio čempionate dalyvaujančios 16 rinktinių yra suskirstytos į 2 grupes po 8. Po 4 geriausias abiejų grupių komandas pateks į ketvirtfinalį. Šiemet nė viena rinktinė neiškris į žemesnį divizioną, nes I-ojo diviziono čempionatai 2020-2021 m. buvo atšaukti dėl COVID-19 pandemijos.