Šiąnakt kovą dėl Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio lygos (NBA) čempionų žiedų baigė Ž. Ilgausko Klivlendo „Cavaliers“ komanda. Ji išvykoje 92:97 (13:18, 22:27, 28:23, 24:24) neatsilaikė prieš Bostono „Celtics“ krepšininkus ir pralaimėjo Rytų konferencijos pusfinalio seriją rezultatu 3:4.

Šeimininkai pirmavo nuo pirmos iki paskutinės rungtynių minutės, o vienu metu jų persvara siekė net 13 taškų. Vis  dėlto Klivlendo klubo žaidėjai, suprasdami, kad nėra kur trauktis, mėgino vytis savo varžovus. Iki paskutiniojo kėlinio pabaigos likus kiek mažiau nei trims minutėms „Cavaliers“ ekipa buvo priartėjusi iki vieno taško – 88:89, bet lemiamam spurtui nebeužteko jėgų.

Ž. Ilgauskas per 31 aikštelėje praleistą minutę nieko įspūdingo nenuveikė: pelnė 8 taškus (2/8 dvitaškių, 4/4 baudos metimai), sugriebė 5 atšokusius kamuolius, blokavo vieną varžovų metimą, po du kartus suklydo ir prasižengė.

LeBronas Jamesas įmetė beveik pusę visų Klivlendo komandos taškų – net 45 (11/18 dvitaškių, 3/11 tritaškių, 14/19 baudos metimų).

15 taškų svečiams pridėjo Delonte Westas (2/4 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 5/6 baudos metimų).

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo Paulas Pierce'as, surinkęs 41 tašką (9/17 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 11/12 baudos metimų).

Neblogai jam talkino ir ekipos draugai: Kevinas Garnettas 13 taškų (5/13 dvitaškių, 3 iš 4 baudos metimų, 13 atkovotų kamuolių) ir P. J. Brownas 10 taškų (4/4 dvitaškių, 2/2 baudos metimai).

Bostono „Celtics“ dėl teisės žaisti NBA finale susigrums su Detroito „Pistons“ krepšininkais.