Eurolygos rungtynėse Prancūzijoje mūsiškiai po tragiškai sužaisto trečiojo kėlinio 64:69 (17:22, 17:16, 8:20, 22:11) pralaimėjo vietos Nansi SLUC klubui ir, patyrę ketvirtą nesėkmę iš eilės, ne tik tapo absoliučiais B grupės autsaideriais, bet ir išsaugojo tik teorinius šansus patekti į „TOP 16“ etapą.

Susitikimas Nansi mieste prasidėjo be didesnės žvalgybos - abi ekipos apsikeitė tritaškėmis bombomis: į Pauliaus Jankūno taiklų šūvį tuoj pat atsakė Ricardo Greeras. Mačas ir toliau klostėsi atkakliai, tačiau dažniau priekyje vienu-dviem taškais buvo prancūzai, kurie po Victoro Samnicko dvitaškio įgijo kiek solidesnę persvarą - 14:9. Mūsiškiams nepadėjo ir Gintaro Krapiko paprašyta minutės pertraukėlė, po kurios aikštėje ir toliau dominavo prancūzai. Jie ir laimėjo pirmą kėlinį - 22:17.

Antrajame ketvirtyje žalgiriečiai jau nebenorėjo leisti savo varžovams atitrūkti ir ėmė jiems lipti ant kulnų. Po Jono Mačiulio tolimo metimo kauniečiai priartėjo iki 30:32, tačiau kėlinio pabaigoje SLUC krepšininkai ir vėl žaidė kiek kokybiškiau bei ne tik išsaugojo turėtą pranašumą, bet jį dar ir šiek tiek padidino - 38:34.

Rungtynių scenarijus nesikeitė ir po didžiosios pertraukos: Kauno „Žalgiris“ iš paskutiniųjų stengėsi kuo greičiau pasivyti savo priešininkus, o Nansi SLUC mėgino išlaikyti persvarą. Po Loreno Woodso dėjimo mūsiškiai ištirpdė deficitą iki 42:45, bet Prancūzijos čempionai į tai atsakė įspūdingu spurtu 13:0 ir dar trečiajame kėlinyje praktiškai užsitikrino sau pergalę - 58:42.

Paskutiniame kėlinyje lietuviai dar bandė gelbėtis ir sumažino atsilikimą iki vienženklio, bet iki lemiamo šturmo jiems pritrūko ir jėgų, ir sėkmės, ir laiko. Nansi SLUC klubas rezultatu 69:64 šventė pirmą pergalę Eurolygoje, o žalgiriečiams vėl teko aikštelę palikti žemai nuleistomis galvomis.

„Žalgiris“: D.Šalenga 16 (tritaškiai 3/10, 6 rez. perd.), J.Mačiulis (tritaškiai 2/6) ir P.Jankūnas (5 atk. kam.) - po 13, L.Woodsas 9 (9 atk. kam.), M.Kalnietis 6 (metimai 3/10), T.Klimavičius 4 (6 atk. kam.), R.Varda ir Ž.Janavičius (4 rez. perd., 5 kl.) - po 2.

SLUC: L.Wilsonas 17, R.Greeras 16 (7 atk. kam.), J.Greeras 11, V.Samnickas 8 (8 atk. kam.).

Priminsime, kad prieš tai „Žalgiris“ 51:78 nusileido Atėnų „Panathinaikos“, 67:93 pralaimėjo Sienos „Montepaschi“ ir 60:65 neatsilaikė prieš Sopoto „Asseco Prokom“ klubą.