Suomijoje šeštadienį baigiasi pasaulio biatlono taurės sezonas. Įspūdingai paskutinėse karjeros lenktynėse pasirodė legendinis prancūzas Martinas Fourcade‘as.

Vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynėse prancūzas numušė pirmus 10 taikinių. Vėliau M.Fourcade‘as užsidirbo 3 baudos ratus, bet tai jam nesutrukdė išsaugoti lyderio pozicijos. Prancūzas distanciją įveikė per 31 min. 25.4 sek.

Paskutiniuose metruose prancūzas galėjo atsipalaiduoti, nes jo persvara prieš varžovus buvo didelė. Antras finišavo M.Fourcade‘o tautietis Quentinas Fillonas Maillet (+2.9 sek., 2 baudos ratai), kuris likus 700 m dar turėjo daugiau nei 23 sek. deficitą. Trečias irgi buvo prancūzas Emilienas Jacquelinas (+4.5, 4).

M.Fourcade‘as padarė viską, kad laimėtų pasaulio taurę, bet jam dar reikėjo, kad norvegas Johannesas Thingnesas Boe užimtų ne aukštesnę nei penktą vietą. Visgi, J.T.Boe finišavo ketvirtas (+8.3, 4) ir to jam užteko.

Lietuvis Vytautas Strolia užsidirbo net 6 baudos ratus, bet prarado tik 1 poziciją ir finišavo 33-ias (+3:06.4, 6). J.T.Boe sezoną baigė su 913 tšk. ir vos 2 tšk. aplenkė M.Fourcade‘ą (911). Trečias su 843 tšk. buvo Q.F.Maillet. V.Strolia (86) užėmė 49-ą vietą, Karolis Dombrovskis (24) – 73-ią, o Tomas Kaukėnas (10) – 85-ą.