NBA lygoje prasidėjo Rytų konferencijos finalas, kuriame pirmąją pergalę iškovojo Majamio „Heat“  klubas. Floridos valstijos komanda namuose 118:107 (25:28, 29:34, 39:14, 25:31) pranoko Bostono „Celtics“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Mače dvi rungtynių pusės buvo visiškai skirtingos. „Heat“ neužtikrintai pradėjo rungtynes ir leido varžovams visada būti priekyje.

Po pirmojo kėlinio skirtumas buvo minimalus, bet paskui Bostono ekipa šovė į priekį ir vienu metu pirmavo ir dviženkiu skirtumu (47:34).

Tačiau viskas pasikeitė iškart po pertraukos. Majamio lyderis Jimmy Butleris vedė komandą į priekį, ši  spurtavo 22:4 ir iškart perėmė kontrolę į savo rankas (76:64).

Kėlinį „Heat“  laimėjo net 39:14 ir iškart jau pirmavo 93:76. Fantastiškai žaidęs J. Butleris vien per trečiąjį kėlinį buvo pelnęs 17 taškų.

„Celtics“ ginklų nenuleido ir bandė artėti. Svečiai dar kelis sykius skirtumą sumažino iki vienženklio, vis dėlto „Heat“ sėkmingai neleido dar labiau varžovams priartėti ir išlaikė saugų bei pergalingą atstumą.

J. Butleris nugalėtojams surinko 41 tašką, atkovojo 9 kamuoliu ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Jam gerai talkino Jaylenas Brownas, pelnęs 24 taškus.

Bostono ekipai klubo lyderis Jasonas Tatumas įmetė 29 taškus, sugriebė 8 atšokusius kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Antrosios serijos rungtynės penktadienio naktį Lietuvos laiku vėl bus žaidžiamos Majamyje.

„Heat“: Jimmy Butleris 41 (9 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam.), Tyleris Herro 18, Gabe'as Vincentas 17, Maxas Strusas 11, Bamas Adebayo 10.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 29 (8 atk. kam., 6 rez. perd., 4 per. kam.), Jaylenas Brownas 24 (10 atk. kam.), Robertas Williamsas (9 atk. kam.) ir Paytonas Pritchardas po 18, Danielis Theisas 8.