Trečiąją pergalę iš eilės Kaune vykstančiame Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionate iškovojo nugalėtojos titulą ginanti Lietuvos rinktinė. Ji antrojo etapo E grupės rungtynėse antradienį 75:65 (19:10, 22:13, 16:17, 18:25) įveikė Juodkalnijos krepšininkus.

Mūsų šalies komandoje, kurią treniruoja Dariaus Dikčiaus ir Egidijus Ženevičius, po 18 taškų pelnė Mantas Mockevičius (6 atkovoti kamuoliai) ir Tauras Jogėla (7 atk. kam.), 16 - Rokas Narkevičius, po 8 - Tomas Lekūnas ir Vaidas Kariniauskas.

Juodkalnijos ekipoje pasižymėjo Nikola Ivanovičius. Jo sąskaitoje - 24 taškai ir 6 atkovoti kamuoliai.

Juodkalnijos krepšininkai pirmieji pelnė taškus antradienio mače, tačiau lietuviai laimėjo atkarpą 9:0 ir, sužaidus 3 min. 30 sek., išsiveržė į priekį 9:2. Pirmajam kėliniui artėjant prie pabaigos, juodkalniečiai sumažino atsilikimą iki keturių taškų 10:14, bet po pirmųjų 10 žaidimo minučių mūsiškiai pirmavo 19:10.

Antrajame ketvirtyje Lietuvos rinktinė ėmė dar labiau tolti nuo varžovų - surengę dvi sėkmingas atakas iš eilės lietuviai padidino skirtumą iki 13 taškų 23:10, įpusėjus kėliniui, pirmavo 17 taškų skirtumu 34:17, o prieš ilgąją pertrauką turėjo 18 taškų pranašumą 41:23.

Trečiajame kėlinyje skirtumas peržengė 20 taškų ribą (46:25, 51:30). Iki ketvirčio pabaigos Juodkalnijos komanda sumažino atsilikimą iki 17 taškų 40:57, o per paskutines 10 žaidimo minučių pademonstravo ryžtą ir privertė mūsiškius pasinervinti. Sužaidus 3 min., lietuviai pirmavo 63:45, tačiau varžovai laimėjo 3,5 min. atkarpą 11:2 ir, likus 3 min. 30 sek., sumažino skirtumą devynių taškų 56:65. Likus žaisti šiek tiek daugiau nei 2 min., komandas teskyrė šeši taškai 61:67. Likus 1 min. 13 sek., mūsiškiai pirmavo 71:65, tačiau pelnė keturis taškus iš eilės ir palaidojo juodkalniečių viltis pakovoti dėl pergalės.

Mūsų šalies krepšininkai laimėjo kovą dėl atšokusių minimaliu skirtumu 39-38, tačiau suklydo net 13 kartų daugiau, nei varžovai (32 ir 19).

Mačas vyko "Žalgirio" treniruočių centre.

Lietuviai, kurie neseniai triumfavo Tamperėje (Suomija) vykusiame Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje, paskutines antrojo etapo rungtynes žais trečiadienį 18 val. Arvydo Sabonio krepšinio mokykloje su Italijos ekipa.

Europos čempionato antrajame etape žaidžia 12 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Į ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias grupių ekipas.

Pusfinaliai ir bei rungtynės dėl 1-8 vietų vyks Kauno sporto halėje.