0

Antrą pratęsimą per dvi dienas žaidusi Lietuvos jaunių (iki 17 metų) rinktinė iškovojo pirmąją pergalę pasaulio čempionate. Pauliaus Juodžiaus auklėtiniai Kaune po papildomų penkių minučių bei visą mačą trukusios fantastiškos kovos 119:108 (22:26, 31:31, 23:21, 24:22, 19:8) palaužė Pietų Korėjos krepšininkus.

Lietuviams tai buvo pirmoji pergalė turnyre, o korėjiečiai patyrė antrąją nesėkmę iš eilės.

Lygiai prasidėjusiose rungtynėse pirmieji spurtavo svečiai, kurie įpusėjus kėliniui laimėjo atkarpą 7:0 ir įgijo penkių taškų pranašumą - 14:9. Po P.Juodžio paprašytos minutės pertraukėlės jau lietuviai spurtavo 7:2 ir Karolis Ražukas baudų metimais atstatė pusiausvyrą - 16:16. Visgi tolimų metimų dėka korėjiečiai vėl susigrąžino pranašumą ir po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje - 26:22.

Antrojo ketvirčio pradžioje lietuviai neturėjo daug problemų puolime, tačiau žaidimas gynyboje ir toliau strigo. Tolimus metimus paįvairindami tiksliais prasiveržimais Pietų Korėjos krepšininkai įpusėjus kėliniui ir toliau turėjo trijų taškų pranašumą - 35:32. Likusias minutes abi ekipos žaidė beveik be gynybos, o tuo puikiai pasinaudojo neįtikėtinai iš toli atakavę svečiai. Per du ketvirčius į mūsiškių krepšį pataikė net 10 tritaškių, Pietų Korėjos krepšininkai įpusėjus susitikimui pirmavo 57:53.

Po didžiosios pertraukos sužaidus dvi minutes Lietuvos rinktinė pelnė aštuonis taškus be atsako ir Ernestas Serkevičius dvitaškiu po labai ilgos pertraukos išvedė į priekį aikštės šeimininkus - 61:60. Visgi korėjiečiai ir vėl netruko susigrąžinti iniciatyvą ir likus žaisti dvi minutes svečių persvara šoktelėjo iki aštuonių taškų - 75:67. Laimei paskutinę atkarpą jau lietuviai laimėjo 9:3 ir prieš lemiamas dešimt minučių deficitas sumažėjo iki dviejų taškų 76:78.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuviai buvo įgiję keturių taškų pranašumą (82:78), tačiau nesulaikomai žaidusio Pietų Korėjos lyderio Heo Hoono pastangomis svečiai vėl susigrąžino persvarą - 87:84. Lietuvių reikalai kritiški tapo likus žaisti dvi minutes, kai mūsiškių atsilikimas pasiekė septynių taškų ribą - 93:100. Visgi lemiamomis akimirkomis nesutrikę lietuviai spurtavo 7:0 ir Gediminas Žalalis dvitaškiu išlygino rezultatą - 100:100.

Pratęsimo metu ir toliau kova aikštelėje vyko taškas į tašką. Likus žaisti dvi minutes Lietuvos rinktinės pranašumas tebuvo minimalus (109:108), tačiau tris baudos metimus realizavę lietuviai padidino atotrūkį iki keturių (112:108), o po G.Žalalio dvitaškio - iki šešių taškų - 114:108. Per likusį laiką desperatiški korėjiečių metimai tikslo nepasiekė, o Lietuvos rinktinė pergalę įtvirtino baudų metimais - 119:108.

Lietuva: G.Žalalis 27 (13 atk. kam., 38 naud. bal.), E.Šeškus 25 (15 atk. kam.), E.Serkevičius 16 (6 atk. kam.), L.Grabauskas 14 (8 atk. kam.), H.Saprykinas 13, K.Razukas (6 atk. kam.) ir L.Motiejūnas - po 11, N.Giga 2.

Pietų Korėja: H.Hoonas 37 (8 rez. perd., 7 per. kam.), A.Youngjunas 30 (tritaškiai 6/6), K.Gookchanas 16, K.Yunas ir K.Nakhyeonas - po 10.