Triuškinančią pergalę Lenkijoje vykstančiame Europos jaunimo (iki 18 metų) vaikinų čempionate iškovojo Lietuvos rinktinė, kuris 87:60 (21:13, 20:19, 22:10, 24:18) sutriuškino Kroatijos komandą ir sekmadienį kovos dėl penktosios pozicijos.

Dariaus Dikčiaus auklėtiniai gerokai sėkmingiau pradėjo susitikimą ir įpusėjus kėliniui po Pauliaus Semaškos bei Artūro Gudaičio metimų pirmavo 8:3. Nors varžovams likus žaisti tris minutes buvo pavykę priartėti (8:10), Simonas Kymantas pelnė du taškus su pražanga, A.Gudaitis pataikė dvitaškį, S.Kymantas tiksliai realizavo dar dvi baudas ir lietuviai vėl nutolo – 17:10. Situacija ne itin pasikeitė iki kėlinio pabaigos ir po pirmųjų dešimties minučių Lietuvos rinktinė buvo priekyje rezultatu 21:13.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui lietuviai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (23:13), o sužaidus keturias minutes mūsiškiai jau turėjo solidų pranašumą – 30:15. Antroje ketvirčio pusėje kroatams po spurto 11:2 pavyko sumažinti deficitą iki šešių taškų (26:32), o likus trims minutėms Lietuvos rinktinės persvara dar labiau aptirpo – 34:30. Paskutinėmis ketvirčio minutėmis Lietuvos rinktinė vėl šiek tiek atitrūko ir įpusėjus susitikimui pirmavo 41:32.

Po didžiosios pertraukos A.Gudaičio vedini mūsiškiai laimėjo keturių minučių atkarpą 13:2 ir padidino savo persvarą iki dvidešimties taškų ribos – 54:34. Nors per likusį laiką Kroatijos ekipai pavyko šiek tiek priartėti (39:56), tačiau prieš lemiamą ketvirtį Lietuvos rinktinė ir toliau turėjo solidų pranašumą – 63:42.

Paskutiniame ketvirtyje intrigos jau nebuvo. Lietuvos komanda nesunkiai išlaikė triuškinančią pergalę ir laimėjo rungtynes rezultatu 87:60.

Lietuva: A.Gudaitis 27 (dvitaškiai 7/11, baudos 10/14, 8 atk. kam., 9 išprov. praž.), M.Grigonis 16, S.Kymantas 12 (7 atk. kam.), P.Semaška 8, L.Lekavičius 6, M.Mockevičius ir T.Jogėla - po 4, R.Narkevičius ir T.Dimša - po 3, T.Lekūnas ir O.Olisevičius - po 2.

Kroatija: M.Ramljakas 16, M.Bouvacas 11, M.Junakovičius, S.Krstanovičius ir M.Brzoja - po 7.