Alexas Roca yra pirmasis žmogus, kuris, turėdamas 76 proc. negalią, įveikė maratoną. 42 km. ir 195 m distanciją jis finišavo per 5:50:51.

Praėjusį savaitgalį A. Roca pateko į istoriją. „Nike“ remiamas sportininkas socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė triumfuojantį, džiaugsmingą vaizdo įrašą, kuriame užfiksuoti minios džiūgavimai, kai jis bėgo paskutinę Barselonos maratono atkarpą, kirto finišo liniją, suspaudė kumštį ir atsiėmė medalį tarp džiaugsmingų sirgalių.

„Tai buvo įmanoma tik visos mano komandos dėka. Ačiū visiems, kurie džiaugiatės, aš neturiu žodžių“, – vėliau rašė sportininkas.

Cerebrinį paralyžių A. Rocai iššaukė smegenų uždegimas, kai jam buvo tik 6 mėnesiai. Tada medikai abejojo, ar vaikas apskritai išgyvens.

32-ejų Katalonijos sportininkas Barselonos maratoną įveikė per 5:50:51, įgyvendindamas viso gyvenimo svajonę, kurios link jis treniravosi kelerius metus. Iki tol jis įveikė septynis pusmaratonius, ruošdamasis visai maratono distancijai.

Jis taip pat dalyvavo keliuose ištvermės iššūkiuose, įskaitant penkis triatlonus, ir 2019 m. tapo pirmuoju cerebriniu paralyžiumi sergančiu žmogumi, baigusiu Garmin Titano dykumos lenktynes ​​– šešių dienų kelių etapų kalnų dviračių lenktynes ​​per Maroko dykumą tarp Atlaso kalnų ir Sacharos dykumos.