„Manchester City“ UEFA Čempionų lygos pusfinalio etapo atsakomosiose rungtynėse 2:0 nugalėjo be Kyliano Mbappe žaidusį Paryžiaus „Saint – Germain“ klubą, bendru rezultatu triumfavo 4:1 bei pirmą kartą istorijoje iškovojo bilietą į šio turnyro finalą.

„Man City“ treneris Pepas Guardiola antradienį pakartojo Alexo Fergusono rekordą. Jie yra du vieninteliai treneriai, kurie trijuose skirtinguose dešimtmečiuose nuvedė savo komandas iki Čempionų lygos ar jos pirmtakės finalo. Beje, dviejuose skirtinguose dešimtmečiuose (2009 m. ir 2011 m.) jų klubai susitiko tarpusavyje. Abi tarpusavio dvikovas Čempionų lygos finaluose (2:0 ir 3:1) laimėjo tuometinė P.Guardiolos „Barcelona“.

„Transfermarkt“ suskaičiavo, kad P.Guardiola 21-ajame amžiuje jau yra laimėjęs 30 trofėjų. Pagal šį rodiklį jam neprilygsta nė vienas kitas treneris. Arčiausiai jo yra Mircea Lucescu (28), kuris daugiausiai titulų susižėrė Ukrainoje. Iš tų, kurie darbavosi aukštesniame lygyje, dar galima paminėti 25 titulus turintį Jose Mourinho.

P.Guardiola finale bandys tapti 6-u treneriu istorijoje, laimėjusiu Čempionų lygą treniruojant du skirtingus klubus. Taip pat jis pakartotų visų laikų rekordą, jei trečią kartą su savo auklėtiniais laimėtų Čempionų lygą.