Prancūzijos ir Šveicarijos mūšis Euro 2020 aštuntfinalyje baigėsi šešių įvarčių drama ir 11 m baudinių serija, po kurios pasaulio čempionė baigė pasirodymą turnyre.

Pagrindinis mačo laikas baigėsi 3:3 (0:1), o per pratęsimą rinktinėms pasižymėti nepavyko ir teko mušti 11 m baudinius – čia suklydo Kylianas Mbappe ir Šveicarija pasinėrė į euforiją.

Ketvirtfinalyje Šveicarija susitiks su Ispanija.

Jau 15-ąją minutę šveicarai surengė fantastišką išpuolį – Haris Seferovičius galva pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

Antro kėlinio pradžioje prancūzai galėjo būti pasiųsti į nokdauną – Benjaminas Pavardas pargriovė į baudos aikštelę įsiveržusį Steveną Zuberį ir teisėjas, pasitelkęs VAR pagalbą, paskyrė 11 metrų baudinį. Prie kamuolio stojo Ricardo Rodriguezas, tačiau į kairę pusę smūgiuotą kamuolį atrėmė Hugo Llorisas.

Po šio epizodo viskas apsivertė aukštyno kojomis – vos per dvi minutes – 57-ąją ir 59-ąją –  Karimas Benzema pelnė du įvarčius ir išvedė Prancūziją į priekį 2:1.

74 minutę Paulas Pogba atliko idealų smūgį iš toli į patį vartų kampą ir nepalikęs šansų varžovų vartininkui padidino pasaulio čempionų pranašumą.

Bet Šveicarija nepasidavė – 81 min. Mbabu atliko puikų perdavimą iš krašto, o Haris Seferovičius galva mušė įvartį ir sumažino atsilikimą.

Dar po kelių akimirkų atrodė, kad šveicarai kuria stebuklą – jie įmušė įvartį, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę.

Viskas tuo nesibaigė ir Šveicarija galiausiai pasiekė savo – 90 minutę Mario Gavranovičius suklaidino P. Kimpembe bei puikiu smūgiu į patį vartų kampą nuginklavo H.Lorisą bei pasiuntė rinktines į pratęsimą.

Šio met nė vienai nepavyko įrodyti pranašumo ir ekipos stojo mušti 11 m baudinių.

Šveicarai realizavo pirmus penkis smūgius, o ties šia riba suklupo Kylianas Mbappe – jo smūgį atrėmė šveicarų vartininkas ir šie triumfavo.