Dviejų lyderių tempiama Bostono „Celtics“ komanda atsidūrė per vieną pergalę nuo NBA finalo.

„Keltai“ išvykoje 93:80 (17:19, 20:23, 32:16, 24:22) palaužė Majamio „Heat“ ir serijoje iki keturių pergalių dabar pirmauja 3-2.

Šeštosios ir galbūt paskutinės serijos rungtynės vyks Bostone. „Celtics“ paskutinį kartą NBA finale žaidė 2010 m.

Įpusėjus mačui „Heat“ pirmavo penkiais taškais, bet tada sužaidė tragišką trečią ketvirtį – šio metu krepšį atakavo vos 17 procentų tikslumu, pralaimėjo jį 16:32 ir atsidūrė besivejančių vaidmenyje.

Pusseptintos minutės atkarpą tarp trečio ir ketvirto kėlinio „Celtics“ laimėjo net 24:2 ir ėmė triuškinti varžovus – 83:60.

„Heat“ šiame mače pataikė vos 7 tritaškius iš 45 (15,6 proc.).

Nugalėtojams Jaylenas Brownas pelnė 25, Jaysonas Tatumas – 22 taškus. „Heat“ gretose rezultatyviausias buvo Bamas Adebayo – 18 taškų. Ekipos lyderis Jimmy Butleris sukrapštė 13 taškų, pataikydamas vos 4 metimus iš 14.

Majamio komanda vertėsi be geriausio lygos šeštojo žaidėjo – snaiperio Tylerio Herro.

„Heat“: B. Adebayo 18 (10 atk. kam.), G. Vincentas 15, J. Butleris 13, D. Robinsonas 11.

„Celtics“: J. Brownas 25, J. Tatumas 22 (12 atk. kam., 9 rez. perd.), A. Horfordas 16, D. White’as 14.