Sekmadienį Barselonos trasoje buvo surengtos ketvirtosios „Formulės 1“ sezono lenktynės – Ispanijos GP. Jose pergalę gudriu taktiniu manevru iškovojo britas Lewisas Hamiltonas. „Mercedes“ lyderis Ispanijos GP nugalėtoju tapo 6-ą kartą karjeroje ir pakartojo vokiečio Michaelio Schumacherio rekordą, kuris čia irgi turi 6 pergales.

Lenktynių startas L.Hamiltonui susiklostė prastai – jis iš karto prarado pirmą poziciją olandui Maxui Verstappenui („Red Bull“). Nepasisekė ir suomiui Valtteriui Bottui („Mercedes“), užleidusiam trečią vietą monakiečiui Charlesui Leclercui („Ferrari“).

Po pirmųjų sustojimų M.Verstappenas liko priekyje L.Hamiltono, o vėliau stojęs Ch.Leclercas praleido į priekį V.Bottą ir vėliau su juo nebekovojo. Kol M.Verstappenas tausojo padangas, L.Hamiltonas nusprendė pasirinkti agresyvesnę taktiką. Jis nuvažiavo nedaug ratų su vidutinio kietumo padangomis, bet nusprendė dar kartą sukti į boksus ir užsidėti dar vieną to paties mišinio padangų komplektą.

Britą nuo olando skyrė daugiau nei 20 sek., bet tuomet L.Hamiltonas ėmė „štampuoti“ greičiausius lenktynių ratus. „Red Bull“ pasirinko konservatyvią taktiką, laikė M.Verstappeną trasoje ir šis bandė tausoti padangas. Visgi, iš to nieko gero nesigavo – L.Hamiltonas kiekviename rate buvo 1-2 sek. greitesnis ir likus 7 ratams visiškai pavijo olandą bei netrukus nesunkiai jį aplenkė.

M.Verstappenas vėliau dar pasuko į boksus, pasirinko minkštas padangas, nuvažiavo greičiausią lenktynių ratą ir bent jau gavo papildomą tašką. Trečias ramiai atvažiavo V.Bottas.

L. Hamiltonas su 94 taškais pilotų įskaitoje tolsta nuo M.Verstappeno (80) ir į trečią vietą pakilusio V.Botto (47). Konstruktorių įskaitoje lyderių trejetą sudaro „Mercedes“ (141), „Red Bull“ (112) bei „McLaren“ (65). Penktosios sezono lenktynės gegužės 23 d. vyks legendinėje Monako trasoje.