Ispanijoje – beviltiškas Lietuvos rinktinės pralaimėjimas

Lietuvos krepšininkai žemai nuleistomis galvomis buvo priversti palikti Orensės areną, kurioje juos rezultatu 91:66 (22:20, 29:22, 20:13, 20:11) tiesiog nušlavė nuo žemės įspūdingai rungtyniavusi Ispanijos rinktinė.

Rungtynes ispanai pradėjo antru penketuku, bet nepaisant to, jie pirmieji pelnė taškus ir pirmavo keletą minučių. Po kelių sėkmingų Kšištofo Lavrinovičiaus ir Šarūno Jasikevičiaus metimų lietuvaičiai perėmė iniciatyvą ir pirmavo 15:12, 17:14. Baigiantis ketvirčiui šeimininkų gretose pasirodė visi pagrindiniai žaidėjai, kurie pasinaudojo keliomis mūsiškių klaidomis bei persvėrė rezultatą savo naudai ir laimėjo ketvirtį 22:20.

Antrojo kėlinuko pradžioje Lietuvos krepšininkams vėl pavyko pakreipti įvykius savo naudai ir po įspūdingos Mindaugo Lukauskio, kuris pirmoje dvikovos pusėje pelnė 15 taškų, atkarpos mūsiškiai pirmavo 29:27. Tačiau netrukus situacija kardinaliai pasikeitė - ispanai ėmė spausti, o mūsiškiai vieną po kito dovanojo kamuolius varžovams. Vienos atakos metu ispanai pelnė penkis taškus ir komandas jau skyrė 10 taškų - 41:31. Kitoje atakoje kamuolio valdymo stebuklus pademonstravo Ricky Rubio, po kurio perdavimo Marcas Gasolis įkrovė kamuolį į krepšį. Pabėgti ispanams neleido Jono Mačiulio ir M.Lukauskio tolimi metimai - 36:45. Paskutinėmis minutėmis vėl pasižymėjo M.Lukauskis, o komandas skyrė 8 taškai - 43:51.

Trečiame kėlinuke Lietuvos rinktinė sėkmingai rungtyniavo tik per pirmąsias šešias minutes. Po M.Petravičiaus dvitaškio su pražanga mūsiškiams pavyko priartėti iki šešių taškų - 54:60. Likusią ketvirčio atkarpą ispanai laimėjo 11:1, kurios metu dukart iš toli pataikė R.Rubio - 71:55.

Paskutinį kėlinuką mūsiškiai pradėjo patikimai žaisdami tiek puolime, tiek gynyboje, ir skirtumas kiek sumažėjo - 62:74. Tačiau jau po kelių minučių jokios intrigos nebeliko - po Alexo Mumbru tritaškio ekipas jau skyrė 20 taškų - 84:64. Ispanai ir toliau nemažino apsukų, o galutinis rezultatas atrodė tiesiog triuškinantis - 66:91.

Šios dienos mače vėl nerungtyniavo peršalęs Ramūnas Šiškauskas, o ketvirto kėlinio pabaigoje traumą patyrė Denverio „Nuggets“ klubo puolėjas Linas Kleizas. Kiek ji rimta, dar nėra aišku.

Lietuva: M.Lukauskis 15, Š.Jasikevičius 12 (4 rez. perd., 4 kl.), M.Petravičius ir R.Javtokas - po 8, K.Lavrinovičius 6 (5 atk. kam.), S.Jasaitis 5, R.Kaukėnas 4, J.Mačiulis ir D.Songaila - po 3, T.Delininkaitis 2.

Ispanija: R.Fernandezas ir F.Reyesas (6 atk. kam.) - po 16, J.C.Navarro 14, M.Gasolis 11, P.Gasolis ir R.Rubio - po 8.