0

Ispanijos rinktinės žaidimas nenuspėjamas kaip šios savaitės oras. Europos čempionų trenerio Vicentes Del Bosques taktiniai sprendimai yra viena didžiausių mįslių priešininkų strategams. Europos futbolo čempionato ketvirtfinalio dvikovą su Prancūzija V.del Bosque pradėjo be nominalaus puolėjo aikštėje, tačiau ir be jo pirmajame kėlinyje įvartį sugebėjo įmušti komandos atraminiu saugu žaidžiantis Xabi Alonso.

19-ą minutę futbolininkas po Jordi Albos perdavimo galva nukreipė kamuolį į Hugo Lloris vartus ir išvedė turnyro nugalėtojų titulą ginančią ekipą į priekį. O paskui prasidėjo tipinis ispanų žaidimas. Ispanai daugiau laikė kamuolį ir perdavinėjo jį vienas kitam. Itin pavojingų progų prancūzams pirmajame kėlinyje sukurti nepavyko.

Antrą kėlinį prancūzai pradėjo aktyviau, tačiau po dešimties žaidimo minučių išsikvėpė. Laurento Blanco auklėtiniai nerado efektyvių būdų kaip įveikti ispanų gynybą. Įpusėjus kėliniui aikštėje pasirodė Samiras Nasri, kuris bandė prisijungti prie visame Europos čempionate be įmušto įvarčio žaidusiam Karimo Benzemos bei Francko Ribery. Tačiau Prancūzijos puolimas nesiklostė dėl paprasto dalyko – kamuolį dažniau kontroliavo Ispanija.

67-ą minutę V.del Bosque į aikštę išleido Pedro, o dar po dviejų minučių pasirodė tikras Ispanijos rinktinės puolėjas Fernando Torresas. Vietoj to, kad prancūzai imtų lyginti rezultatą, pasirodžius „El Nino“ jiems teko suaktyvinti gynybos veiksmus. 79-ą minutę F.Torresas vienas iššoko prieš H.Llorį, bet arbitrai užfiksavo nuošalę.

78-ą minutę prie prancūzų puolimo prisijungė vienas geriausių šalies čempionato žaidėjų Olivier Giruod, bet L.Blanco auklėtinių žaidimas nesiklostė taip, kaip buvo sumanyta.

86-ą minutę F.Ribery kairiuoju kraštu bandė įsiveržti į ispanų baudos aikštelę ir uždirbo kampinį. Standartinė situacija buvo realizuota  labai prastai.

Netrukus atėjo ispano Pedro laikas. 89-ą minutę jis uždirbo 11 metrų baudinį, kurį tiksliai realizavo įvartį jau spėjęs pasižymėti Xabi Alonso ir rezultatas tapo 2-0. Du įvarčius įmušusiam ispanui tai buvo šimtosios rungtynės vilkint nacionalinės komandos marškinėlius.

Taškas šiose rungtynėse buvo padėtas. Prancūzija keliauja namo, o Ispanija pusfinalyje kausis su Portugalija.

Rezultatas:

Prancūzija – Ispanija 0:2

19' Xabi Alonso [1 - 0]

90+1' Xabi Alonso [2 - 0] (iš 11 metrų baudinio)

31' Sergio Ramos (Sp.) - geltona kortelė

42' Yohan Cabaye (Fra.) - geltona kortelė

76' Jeremy Menez (Fra.) - geltona kortelė