Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Su maskvėnais LDK pajėgos susidūrė maždaug pusiaukelėje tarp Borisovo ir Smolensko – ties Orša, prie Dnepro upės. 1514 m. rugsėjo 8-osios rytą čia ir įvyko vienos kruviniausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės kautynių su Maskvos pulkais.
Po pirmųjų susirėmimų maskvėnų karvedys Ivanas Čeliadninas atitraukė savo raitelius į kairįjį Dnepro krantą, šitaip tikėdamasis priešininkus išvilioti anapus upės, o po to – staigiai atakuoti, atkirsti nuo perkėlos ir, prispaudus prie vandens, sunaikinti. Šitaip maskvėnai prieš keturiolika metų jau buvo sutriuškinę to paties K. Ostrogiškio vadovaujamą LDK kariuomenę kautynėse prie Vedrošos.
Tačiau LDK karvedžiai priėmė iššūkį – inžineriniai daliniai, vadovaujami patyrusio Jano Baštos, slapta pradėjo skubiai ręsti pontoninį tiltą iš apylinkėse surinktų valčių ir plaustų, taip pat gurguolėje turėtų didžiulių statinių.
Kai I. Čeliadninui pranešė, kad jau pusė LDK armijos persikėlė per Dneprą, šis, anot N. Karamzino, tik atrėžė: „Pusės man mažai, laukiu jų visų, kad galėčiau sudoroti vienu smūgiu.“
Lietuvių pėstininkai ir artilerija spėjo persikelti pontoniniu tiltu, o kai šį suardė stipri upės srovė, likusi kariuomenės dalis – lengvoji lietuvių kavalerija, lenkų samdiniai – tiesiog plaukte perplaukė Dneprą ir tuo labai nustebino maskvėnus.
LDK kariuomenė mūšiui rikiuotis ėmė apie devintą valandą ryto. Anot M. Belskio „Lietuvos kronikos“: „Visi mūsiškiai sustojo gerai pasirengę tiek iš priekio, tiek iš užnugario, tiek iš šonų.“
120 aktualijos...

Milijardai investuojami į šalį kurią perims ROSIJA? Plačiau:

facebook . com/reel/545148048622907

Sakote "karai" nėra suplanuoti? Nėra susitarta kas ir kur bus sunaikinta ir kas ne?
Iš istorijos vadovėlių turėtų būti pašalinta Pirčiupių sudeginimo istorija,kaip neatitinkanti dabartinės realybės ir tai turėtų būti paskelbta kaip priešiška Rusijos propaganda
Niekada netikejau,kad musu salies vadovaujantys asmenys taps pagrindiniais karo iziebejais europos regione,pradeta nuo ukrainos nuomones formavimo iki vos ne karo stovio baltijos ir kitoms europos salims,tai buvo ir yra akivaizdu,mes isrinkome agresyvia ,zudancia tautas politika,,o kur nuejome ,karai prasideda ivairiose planetos vietose,kodel mes tokie savanaudziai,nemastantys politikai,kam musu mazai valstybei to reikejo,o dabar einame tiesiu taikiniu i salies susinaikinima ir tai mato kiekvienas,nereikia ieskoti priesu,priesai mes patys sau...
@rimas Todėl,kad mūsų šalies veikėjai dirba ne Lietuvai ir tautai o velnias žino kam. Tėvynė mylima tik žodžiais ir šūkiais o ne realiais darbais.
Kaizeris vėl sugrįžo okupuoti Lietuvą?
@??? jau geriau Kaizeris tegul okupuoja nei driskiai, ubagai, putlerastai ruskiai. Eik tu n..ui su savo ladomis, moskvičiais, kamazais ir visu kremliumi
@Gal Tai gausi gilin į savo šikala s500
@Gal šiaip tai man pofui, bet pas tave kalba tokia šlykšti, kaip ir tu pats turbūt. kažkoks plūgas besispjaudantis išmatom, gydik galvą biški, šlykštu nuo taves.
Taikos lietuviai nenori, tada bus padėta su karo jėga
@Aha Kada kaimynystėje gyvena sužvėrėjusių fašistų orkų gaujos, kurių vedlys puldinėja kaimynines šalis, griauna miestus, juos sulygindamas su žeme, NKVD-SS metodai kankina ir žudo civilius, apie taiką kalbėti yra savižudybė. Privalai ginkluotis, kad agresorius iš rytų prarastų norą ateit ir dar sykį Lietuvą ištemti į Gulagus.
@Va taip Kad Izraelis, globojamas jankių, visai ne kaiminystėje.
@Aha O kacapnaciai taikos nori?
Įdomu kas taikos nenori
@Jo Karas kai kam pinigai, biznis. JAV dauguma politikų turi akcijas ginklų gamyboje, jiems karas panašu yra verslas.
Protingas žmogus. Vokietijai ir visai Europai tokio dabar labai reikia
@Aha Narkomaninis nacistams viskas parodytą
@Alė Kai rusas puderas kaip tu prabula apie nacizmą tai iš juoko net pilvą suskausta. Juk jūs rusai piderai ir esate patys didžiausi nacistai. Senai į veidrodį žiūrėjai? Kaip ten su " z patriotų" pareiškimais?
@Aha Durnas esi ir tiek. Siulau tikros istorijos pasimokyti
@Ale Siulau ir istorijos pasimokyti ir į dabartį pasižiūrėti, pideriuk
@Aha Kur tu matai tokį dabartį????
@Aha Kokia dabartį isplautasmegeni troli
@Aha Su tokiais kaip tu bus kaip su Izraeliu
Kaip gražiai Vokietija okupavo Lietuvą be jokių karų.
@Pindosalitvinam Vai vai vai, ką dabar darysim, lioša?
@. Nes nieko nesuvoki loha tu, tai tikriems nusispjauti
@Pindosalitvinam Oi kaip rusui piderui suskaido, net nenusėdi vietoje. Ok toliau rusams priderams skausmo bus tik daugiau
@Aha Dalbajobe slėpkis. Tavo smegenis lb trumpos
@Pindosalitvinam Tai džiaukis, galėsi ateit lietuvių išvaduot. Tik lavonmaišį kiekvienas pasiimkit, o tai vokiečiai kartu su lietuviais rusui mirtinas kokteilis. Su Leopardais, angliškais dronais vokiečių-lietuvių tandemas jus gražiai parsiūs namo lavonmaišiuose Mums tokia okupacija tinka, o ruskeliui, pasirodo nelabai.
@Pindosalitvinam sibiras jau kinieciu genadijau
@rusomongolams Tai varysi į Kiniją duodu 1000%
Dar ir autistė rujojanti prie šono. Pačiulpimui tinka.
@Beždžionė Inai net nesipriešina dėl to

Skaitomiausios naujienos




Į viršų