Sausio 7 dieną Latvijos sostinėje Rygoje Baltijos šalių lankininkai is Latvijos, Lietuvos ir Estijos susirinko į pirmąsias naujųjų metų varžybas „Riga open 2012“. Aiškūs varžybų lyderiai buvo Lietuvos sportininkai, kurie triumfavo net trijose grupėse iš šešių, o iš viso namo parsivežė net 5 medalius ir vieną naują Lietuvos rekordą, teigiama pranešime spaudai.

Skriemulinių lankų vyrų grupėje nuo varžybų pradžios iki pabaigos lyderio pozicijos iš savo rankų nepaleido geriausias Lietuvos lankininkas, kaunietis, Vladas Šigauskas, šiuo metu užimantis 24 vietą pasaulio reitinge.

Kvalifikacijoje jis užfiksavo naują Lietuvos rekordą ir įtikimanu rezultatu aplenkė visus varžovus. Naujasis Lietuvos rekordas šaudant iš 18 m atstumo yra 594 taškai iš 600 galimų, palyginimui, dabartinis šio pratimo pasaulio rekordas yra 599 taškai, kuris buvo užfiksuotas 2011 metų kovo 6 dieną ir priklauso kanadiečiui Christopheriui Perkinsui.

V. Šigauskas varžybų Rygoje finale susitiko su kitu lietuviu Mindaugu Baranausku iš Vilniaus ir įveikė jį įtikinamu rezultatu. Bronzos medalis atiteko latviui Pavels Šatrava. Taip pat šioje grupėje šaudė jaunas ir perspektyvus V. Šigausko auklėtinis Kaspars Igaris, kuris sėkmingai įveikė pirmuosius du varžybų etapus, tačiau ketvirtfinalyje turėjo pripažinti M. Baranausko pranašumą.

Skriemulinių lankų moterų grupėje kaunietė Jelena Babinina iškovojo bronzos medalį. Ji mažajame finale 2 taškų skirtumu įveikė latvę Agate Zalite. Aukso medalis atiteko latvei Julijai Oleksejenko, kuri finale įveikė savo dukrą Jeleną Oleksejenko.

Olimpinių lankų moterų grupės finale, kuris klostėsi ypač dramatiškai, vilnietė Gerda Pociūnaitė kovojo su pajėgia Estijos sportininke Anneli Preiman. Paleidus 15 šūvių rezultatas buvo lygus, todėl prireikė papildomo šūvio, kuriame estijos atstovė pataikė 9, o lietuvė – 10 ir tokiu būdu šventė pergalę.

Kita Lietuvos atstovė Eglė Onskulytė užėmė 6 vietą. Olimpinių lankų vyrų grupėje šaudęs kaunietis Lukas Lipkevičius puikiai pasirodė kvalifikacijoje, kurioje užėmė 2 vietą, tačiau nepalankiai susiklosčius aplinkybėms nepateko į geriausiųjų ketvertuką ir dėl medalių nekovojo.

Tradicinių lankų vyrų grupėje puikią pergalę iškovojo vilnietis Arnoldas Jurgaitis, kuris buvo stipriausias ir kvalifikacijoje. Sidabro medalis atiteko latviui Kristaps Novads, o bronziniu medaliu džiaugėsi kitas latvis Janis Berzins.

Kadangi į varžybas Rygoje susirinko beveik visi stipriausi Baltijos šalių lankininkai, šios varžybos buvo puiki repeticija prieš artėjantį Baltijos šalių čempionatą, kuris vyks sausio 27 – 28 dienomis Ventspilyje, Latvijoje. Net 6 Lietuvos lankininkai, tarp jų G. Pociūnaitė, V. Šigauskas ir A. Jurgaitis, yra 2011 metų Baltijos šalių čempionai, kurie neabejotinai sieks apginti savo titulus ir šiemet.