Kauno „Žalgiriui“ (11/8) nepavyko pratęsti pergalių serijos Eurolygoje. Žalgiriečiai išvykoje 73:83 (11:18, 21:27, 20:15, 21:23) nusileido Maskvos CSKA (15/4).

Prieš šias rungtynes kauniečiai buvo iškovoję 6 pergales iš eilės, tačiau turnyro lyderiai parodė, kad ne viskas yra idealu ir Kaune.

Lietuvos ekipa neatleistinai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 22:43. Puolime varžovai sugriebė 14 kamuolių.

Rezultatyvių perdavimų kategorijoje taip pat geresnė buvo CSKA (17:19).

Dvitaškius „Žalgiris“ metė 49 proc., o tritaškius 35 proc. taiklumu.

Kauniečiams 16 taškų sumetė Marius Grigonis, 14 pridėjo Thomas Walkupas. Varžovų gretose žvėriškai po krepšiais kovėsi serbas Nikola Milutinovas. Jis pelnė 10 taškų, tačiau sugriebė net 14 kamuolių iš kurių 5 puolime.

CSKA pergalę iškovojo ir be svarbių žaidėjų Willo Clyburno, Danielio Hacketto.

Nuo pat pirmojo švilpuko CSKA užsmaugė žalgiriečius ir spurtavo 0:8. Marius Grigonis pirmosiomis minutėmis nerado savęs, o kauniečiams itin strigo ginklų puolime be pavienių tritaškių (11:18).

Iki pertraukos situacija dar pablogėjo – įsišaudė Darrunas Hilliardas, jėga kauniečių baudos aikštelę laužė Tornikė Šengelija ir Nikola Milutinovas ir CSKA pranašumas išaugo iki dviženklio (32:45).

Po pertraukos CSKA šovė į priekį (32:49), tačiau po minutės pertraukėlės „Žalgiris“ pabudo. Deficitą ėmė tirpdyti sėkmingi R. Jokubaičio, L. Lekavičiaus epizodai ir lemiamą atkarpą kauniečiai pasitiko koviniame atstume (52:60).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai turėjo galimybę perimti rungtynių kontrolę (59:62), tačiau svarbiu metu CSKA tempė Mike‘as Jamesas ir D. Hilliardas. Jų duetas greitai sugrąžino dviženklį pranašumą rusų klubui (57:67).

M. Grigonio tritaškis likus 5 minutėms atkūrė intrigą, tačiau CSKA paskutines minutes sužaidė užtikrintai.

CSKA: M. Jamesas 21 (5 rez. perd., 21 naud. bal.), T. Šengelija 18, D. Hilliardas 17, Johannesas Voigtmannas 11, N. Milutinovas 10 (14 atk. kam., 22 naud. bal.) taškų.

„Žalgiris“: M. Grigonis 16 (3/7 trit., 14 naud. bal.), T. Walkupas 14 (4/5 dvit., 5 rez. perd., 14 naud. bal.), Nigelas Hayesas 11 ir Lukas Lekavičius po 11, Artūras Milaknis ir Rokas Jokubaitis po 5 taškus.

Ketvirtasis kėlinys: CSKA 83:73 (18:11, 45:32, 60:52) „Žalgiris“

Kauno „Žalgiris“ dar labiau priartėja, tačiau sparnus laikinai aplaužo D. Hilliardo dar vienas dvitaškis (57:62). M. Jamesas daro tai, ką geriausiai moka – žudyti lemiamais momentais (57:65).

Likus 5 minutėms tritaškį smeigia M. Grigonis, tačiau CSKA šiandien ne kartą parodė, kad perimti iniciatyvos neleis (62:70).

Lieka 3 minutės, tačiau CSKA atrodo per stiprūs. Gynyboje uždaromi visi keliai, kai kurie žalgiriečių metimai nesiekia net lanko. M. Jamesas pataiko baudos metimą ir galime kalbėti tik apie stebuklą (64:75).

Trečiasis kėlinys: CSKA 60:52 (18:11, 45:32) „Žalgiris“

T. Šengelija po pertraukos sumeta 4 taškus iš eilės. M. Schilleris šaukia pasitarimą, tačiau „Žalgiriui“ reikės kur kas daugiau energijos sugrįžti į rungtynes (32:49).

„Žalgirį“ užkurti bando T. Walkupas. Link prarasto kamuolio amerikietis čiuožė per pusę aikštės ir chaotišku perdavimu per save išsaugojo kamuolį. Po M. Grigonio tritaškio kauniečiai priartėja (42:54).

R. Jokubaitis! Du taškai su pražanga. Tiesa, bauda netaikli (50:58).

Kėlinys baigiasi ir galime pagaliau atpažinti „Žalgirį“. Didžiulį agresyvumą įnešė R. Jokubaitis su L. Lekavičiumi. Ketvirtajame kėlinyje viskas dar prieš akis (52:60).

Antrasis kėlinys: CSKA 45:32 (18:11) „Žalgiris“

Kolkas prastos rungtynės M. Grigoniui. Gynėjas prametė abu tritaškius ir dvitaškį bei kartą suklydo. Varžovų stovykloje N. Milutinovas pelnė 6 taškus ir atkovojo net 8 kamuolius. Antrojo kėlinio pradžioje CSKA savo pranašumo nepaleidžia (14:22).

„Žalgiris“ ir toliau stringa klampioje CSKA gynyboje. Kauniečiai realizavo 4/13 dvit. ir 4/12 trit. ir toliau laviruoja ties dviženkliu skirtumu (21:31).

M. Grigonis iššovė 8 taškų fejerverką, 7 jau yra surinkęs T. Walkupas, tačiau Maskvos ekipa kesinasi antrąją dalį pabaigti dviženkliu pranašumu (30:39).

CSKA per paskutinę minutę įsūdo du tritaškius ir pasiunčia „Žalgirį“ į rūbinę nuleistomis galvomis (32:45).

Pirmasis kėlinys: CSKA 18:11 „Žalgiris“

Kauniečiai turi rimtų problemų po krepšiu nuo pirmojo švilpuko. Keturis taškus iš eilės pelnė N. Milutinovas, o „Žalgirio“ puolimas uždarytas. M. Schilleris šaukia pasitarimą (0:8).

Labai reikalingą tritaškį pelno A. Milaknis, kauniečiai pagaliau atidaro savo taškų sąskaitą praėjus keturioms minutėms. N. Hayesas prideda dar vieną tolimą metimą (6:10).

T. Walkupas smeigia dar vieną tolimą bombą. Žalgiriečiai turi daug laisvės prie tritaškio linijos. Reikia tikėtis, kad taikikliai išliks suderinti (11:12).

Kėlinio pabaigoje CSKA laimi atkarpą 0:6 ir „Žalgiris“ pralaimi 11:18.

Starto penketai:

CSKA: Mike'as Jamesas, Darrunas Hilliardas Nikita Kurbanovas, Tornikė Šengelija, Nikola Milutinovas.

„Žalgiris“: Thomas Walkupas, Marius Grigonis, Artūras Milaknis, Nigelas Hayesas, Joffrey Lauvergne'as.