Trečiosiose NBA finalo rungtynėse Klivlendo "Cavaliers" komanda namuose rezultatu 72:75 turėjo pripažinti San Antonijaus "Spurs" krepšininkų pranašumą ir serijoje iki 4 pergalių jau atsilieka 0:3.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai, o prie to nemažai prisidėjo Žydrūnas Ilgauskas, puikiai kovojęs po krepšiais. Antrajame kėlinuke 3-ąją pražangą gavo Lebronas Jamesas, o kiek vėliau ir „Spurs“ lyderis Timas Duncanas. Iš pradžių „Cavaliers“ žvaigždės netektį neblogai kompensavo jo komandos draugai ir ypatingai Ž.Ilgauskas, pataikęs dvitaškį su bauda. Vis dėlto, Klivlendo komandai nepavyko sėkmingai užbaigti pirmosios susitikimo pusės ir, paskutinėmis sekundėmis dvitaškį pelnęs Tony Parkeris, persvėrė rezultatą savo ekipos naudai – 40:38.

Po didžiosios pertraukos „Spurs“ buvo pavykę įgyti dviženklį pranašumą ir iniciatyva jau priklausė svečiams. Ketvirtajame kėlinuke vyko atkakli kova. Paskutinėmis minutėmis Tony Parkeris pataikė svarbų tritaškį ir padidino savo komandos pranašumą iki 6 taškų, tačiau į tai tuo pačiu atsakė Sasha Pavlovičius. Likus kiek daugiau nei 5 sekundėm „Cavaliers“ atsilikinėjo 3 taškų skirtumu, o lemiamas metimas buvo patikėtas L.Jamesui. Vis dėlto sudėtingas jo tritaškis tikslo nepasiekė.

Žydrūnas Ilgauskas pralaimėjusiems per 32 minutes pelnė 12 taškų (6/13 dvitaškiai, 0/1 baudos), atkovojo net 18 kamuolių, 1 perėmė, blokavo metimą, 2 kartus prasižengė ir 3 kartus suklydo.

Nugalėtojams T.Parkeris pelnė 17 taškų, T.Duncanas - 14 (9 atk. kam.), Bruce Bowenas - 13 (9 atk. kam.), Brentas Barry - 9.

"Cavaliers" gretose išsiskyrė Lebronas Jamesas - 25 taškai (8 atk. kam., 7 rez. perd.), Drew Goodenas - 13 (12 atk. kam.), S.Pavlovičius - 12.