0

Per keturias lemiamo ketvirčio minutes dviženklį deficitą, o per paskutines 20 sekundžių penkių taškų atsilikimą panaikinę Majamio „Heat“ krepšininkai iškovojo įspūdingą pergalę šeštosiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finalo serijos rungtynėse ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą – 3:3.

Čempionės titulą ginanti ekipa savo aikštelėje po pratęsimo 103:100 (27:25, 17:25, 21:25, 30:20, 8:5) palaužė San Antonijaus „Spurs“ krepšininkus ir septintąsias rungtynes penktadienį ryte (Lietuvos laiku) žais savo arenoje.

Nepaisant slegiamos įtampos, abi komandos pavyzdingai tiksliai pradėjo susitikimą ir rengė vieną sėkmingą ataką po kitos. Sužaidus keturias minutes Kawhi Leonardas pelnė šešis taškus iš eilės, dvitaškį pridėjo Timas Duncanas ir svečiai išsiveržė į priekį – 14:12. Lebrono Jameso ir Dwyane'o Wade'o tikslių metimų dėka Majamio klubui pavyko atstatyti pusiausvyrą (16:16), bet K.Leonardas dėjimu iš viršaus netruko sugrąžinti pranašumą „Spurs“ klubui – 18:16. Nesustabdomai žaidęs T.Duncanas likus žaisti dvi minutes padidino svečių atotrūkį iki penkių taškų (24:19), tačiau Mario Chalmersas atsakė dvitaškiu, Shane'as Battieras pridėjo tolimą metimą ir rezultatas vėl tapo lygus – 24:24. Ketvirčio pabaigą kiek geriau sužaidė aikštės šeimininkai, kurie po pirmųjų dvylikos minučių buvo priekyje rezultatu 27:25.

Antrąjį ketvirtį Majamio komanda pradėjo be L.Jameso, tačiau tai nesutrukdė surengti trijų minučių spurto 9:5, po kurio čempionės titulą ginanti ekipa įgijo šešių taškų pranašumą – 36:30. Sunkiu svečių komandai momentu iniciatyvos vėl ėmėsi T.Duncanas, kurio šeši taškai be atsako vėl ištirpdė „Heat“ ekipos persvarą iki minimumo – 40:39. Asmeninį rezultatyvumo rekordą per pirmuosius du finalo rungtynių kėlinius NBA lygoje pasiekusios T.Duncano vedini San Antonijaus krepšininkai kėlinio pabaigoje ne tik panaikino visą deficitą, kad įpusėjus mačui jau buvo priekyje - 50:44. Prie to labiausiai prisidėjęs T.Duncanas pelnė lygiai pusę komandos taškų (25 tšk.) bei po krepšiais sugriebė 8 kamuolius.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui Manu Ginobili tolimu metimu padidino San Antonijaus komandos persvarą iki rekordinės (53:44), tačiau aikštės šeimininkai netruko sumažinti atsilikimą iki minimumo – 56:57. Svečiams sunkiu momentu dvitaškį su pražanga pataikė Tony Parkeris, du baudų metimus pridėjo Borisas Diaw ir prancūzų desanto vedinas „Spurs“ klubas vėl kiek atsitiesė – 62:56. Negana to, K.Leonardas ir T.Duncanas netrukus pridėjo dvitaškius su pražangomis ir šie metimai San Antonijaus komandai pirmą kartą leido įgyti dviženklį pranašumą – 68:56. Iki ketvirčio pabaigos situacija aikštelėje nepasikeitė ir prieš lemiamas dvylika minučių „Spurs“ komanda turėjo dešimties taškų persvarą – 75:65.

Lemiamą ketvirtį jau „Heat“ ekipa pradėjo pusantros minutės spurtu 8:2 ir po M.Chalmerso bei Mike'o Millerio tolimų metimų Majamio klubo deficitas aptirpo iki keturių taškų – 73:77. Atgaivinę savo puolimą, aikštės šeimininkai pradėjo žymiai aktyviau žaisti gynyboje ir šis aktyvumas iškart davė vaisių. Vos per keturias ketvirčio minutes panaikinę dviženklį atsilikimą, „Heat“ krepšininkai po Ray'aus Alleno dvitaškio persvėrė rezultatą savo naudai – 84:82. Likus žaisti dvi minutes komandas vėl skyrė vos taškas (87:86), o netrukus T.Parkeris fantastišku tritaškiu išlygino rezultatą – 89:89. Prasidėjus paskutinei minutei prancūzas pataikė iš vidutinio nuotolio ir „Spurs“ klubą nuo NBA čempionų žiedų skyrė tik 58 sekundės – 91:89. Likus žaisti 20 sekundžių svečiai dar turėjo penkių taškų persvarą (94:89), tačiau L.Jamesas pataikė iš toli (92:94), o K.Leonardas realizavo vieną baudos metimą – 95:92. Paskutinės „Heat“ atakos metimu L.Jamesas prametė iš toli, tačiau kamuolį atkovojęs R.Allenas tritaškiu išlygino rezultatą – 95:95. Svečiai dar turėjo galimybę išvengti pratęsimo, tačiau paskutinis T.Parkerio metimas tikslo nepasiekė.

Pratęsimo metu likus žaisti tris minutes svečiai vėl buvo kiek nutolę (100:97), tačiau R.Allenas ir L.Jamesas pataikė iš po krepšio ir jau Majamio klubas persvėrė rezultatą savo naudai – 101:100. Lemiama ataka ir vėl priklausė „Spurs“ klubui, tačiau M.Ginobili prarado kamuolį, o „Heat“ pergalę baudų metimais įtvirtino R.Allenas – 103:100.