Lietuvos U18 vaikinų rinktinė (1-0) pergalingai pradėjo savo žygį Europos čempionate. Karolio Abramavičiaus auklėtiniai turnyro starte 75:56 (19:14, 19:17, 18:17, 19:8) užtikrintai pranoko juodkalniečius (0-1) ir į savo sąskaitą įsirašė pirmąjį laimėjimą Senojo žemyno pirmenybėse.

Apylygiai komandos rungtyniavo tik pirmosiomis mačo minutėmis – vėliau lietuviai įsitvirtino priekyje ir nors varžovai buvo priartėję iki vieno taško, galingai sužaistas ketvirtas kėlinys pergalę garantavo mūsiškiams.

Į pergalingą startą Lietuvos rinktinę vedė Paulius Murauskas. Nuo pat mačo pradžios universaliai rungtyniavęs puolėjas pelnė 16 taškų, atkovojo 7, o perėmė 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus. Kajus Kublickas pridėjo 13 taškų (3/4 trit.) ir 16 naudingumo balų, o Motiejus Krivas pasižymėjo galingu dvigubu dubliu – 13 tšk., 13 atk. kam. ir 17 naud. bal.

Ryškiausias K. Abramavičiaus vyrukų statistinis pranašumas – atkovoti kamuoliai, pagal kuriuos lietuviai buvo priekyje 53:36.

Antrasis D grupės mačas – sekmadienį 16.00 val., jame lietuvių varžovais bus Italijos aštuoniolikmečiai.

Su startiniu jauduliu abi ekipos susitvarkė gana greitai ir kurį laiką keitėsi taikliais metimais, kol pirmojo kėlinio pabaigoje lietuviai nutolo per porą metimų – 19:14. Dar neįpusėjus antrajam ketvirčiui mūsiškių persvara tapo dviženklė (28:18), tačiau prieš pertrauką pranašumas jau buvo kiek mažesnis – 38:31.

Sugrįžę ant parketo ir iškart du tolimus metimus praleidę lietuviai išbarstė turėtą rezervą iki minimumo (38:37), tačiau prieš lemiamą ketvirtį sugebėjo ir vėl nutolti – 56:48. Galiausiai viskas klostėsi pagal lietuvių scenarijų – persvara išaugo iki rekordinės, o juodkalniečių pastangos nuėjo perniek – 75:56.

Lietuva: Paulius Murauskas 16, Kajus Kublickas ir Motiejus Krivas po 13, Kajus Leliukas, Rokas Jocys, Domantas Šarauskas ir Emilis Bartninkas po 8.

Juodkalnija: Igoris Jokovičius 13, Miloradas Brajovičius ir Aleksa Lekičius po 9, Petaras Miničius ir Amaras Ličina po 7, Amaras Hotas 6.

Susipažinti su U18 Lietuvos rinktinės žaidėjų savybėmis susipažinti galite ČIA.