Kauno „Žalgiris“ iškovojo antrąją pergalę Eurolygos sezone. Žalgiriečiai namuose 87:75 palaužė Stambulo „Galatasaray“ ekipą. Rungtynėse daug nulėmė antrasis kėlinys, kurio metu aikštės šeimininkai pakilo į spurtą ir susikrovė persvarą, kurios neiššvaistė iki rungtynių pabaigos.

Žalgiris“: B. Motumas – 24, L. Westermannas – 16, K. Pangosas, P. Jankūnas, A. Milaknis – po 9, E. Ulanovas, A. Lima, R. Seibutis – po 6, A. Kavaliauskas – 2, I. Hartensetinas ir L. Lekavičius – 0. „Galatasaray“: S. Guleras – 15, B. Schilbas – 12, E. Preldzičius ir J. Dentmonas – po 11.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Prieš pat rungtynių startą buvęs „Žalgirio“ žaidėjas Justinas Dentmonas buvo šiltai sutiktas: sirgaliai skandavo jo vardą, o klubo direktorius Paulius Motiejūnas įteikė simbolinę dovaną.

Pirmuosius kauniečių taškus pelnė Antanas Kavaliauskas, o komandos rungtynes pradėjo apylygiai.

Arenoje susirinkę sirgaliai buvo nepatenkinti A. Kavaliausko žaidimu, jis rungtynes pradėjo nervingai, keletą kartų pametė kamuolį. Šarūnas Jasikevičius į aikštę vietoje lietuvio išleido Augusto Limą.

Likus žaisti 11 sekundžių A. Lima pataikė du taškus su pražanga ir ant kojų pakėlė visą „Žalgirio areną“. Deja, baudos metimas buvo itin netikslus.

Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 20:20.

Antras kėlinys

Nors pirmas penkias minutes komandos žaidė lygiai (30:30), vėliau žalgiriečiai sutankino gynybą, pelnė septynis taškus be atsako ir pakilo ant bangos.

Po B. Motumo tritaškio varžovų treneris Erginas Atamanas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Šią 9:0 laimėtą atkarpą dvitaškiu užbaigė Justinas Dentmonas. Tačiau puiki atkarpa tuo nesibaigė: Pauliaus Jankūno dvitaškis persvarą padidino iki dviženklės 43:32.

It viesulas puolę žalgiriečiai į ilgąją pertrauką išėjo turėdami 12-kos taškų persvarą 49:37.

Trečias kėlinys

Trečiajame kėlinyje Kauno ekipa toliau įrodinėjo savo pranašumą ir jį pradėjo padidindami persvarą iki 18-kos taškų 61:43.

Varžovų gynyba ir toliau buvo kiaura kaip rėtis, jiems jokios sėkmingesnės atkarpos surengti nepavyko (67:47).

Kėlinį galingai užbaigė Brockas Motumas, sugrūdęs kamuolį iš viršaus, o prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ buvo priekyje 69:51.

Ketvirtas kėlinys

Varžovai kėlinio pradžioje kiek priartėjo, o Emiro Preldzičiaus dėjimas skirtumą sumažino iki 11 taškų (70:59).

Stambulo ekipos treneris neišlaikė ir už ginčus su arbitrais užsidirbo techninę pražangą, tačiau tai nesustabdė įsibėgėjusios komandos, kuri skirtumą sumažino iki vienženklio (75:67).

Užsikabinti ir dar priartėti varžovams nepavyko, kauniečiai vėl atstatė dviženklę persvarą ir šventė antrąją pergalę Eurolygoje.

Prieš rungtynes

55-uoju numeriu pažymėtais marškinėliais Kaune lakstys anksčiau čia jau žaidęs legionierius Justinas Dentmonas, kuris šį sezoną Stambulo ekipoje vidutiniškai renka po 13,8 taško ir yra antras pagal rezultatyvumą.

„Man tai – kaip antrieji namai. Čia buvo man antroji šeima. Kažkiek keista bus žaisti prieš „Žalgirį“. Kai tik nusileidau Kaune, kūnu perbėgo šiurpuliukai. Tai beprotiška, tačiau nemaniau, kad kada čia sugrįšiu. Turėtų būti įdomu ir labai laukiu rungtynių, noriu pamatyti senus bičiulius“, - teigė į Kauną po dviejų metų pertraukos atvykęs Justinas Dentmonas.

Už buvusį žalgirietį rezultatyviau rungtyniauja tik Austinas Daye, kurio sąskaitoje – po 14,8 taško ir 3,4 rezultatyvaus perdavimo.

„Žalgirio“ ekipoje, su vidutiniškai 15 taškų per rungtynes, rezultatyviausiai žaidžia Brockas Motumas, antras – Leo Westermannas, kuris dar ir atlieka po 5 rezultatyvius perdavimus.

Daugiausiai kamuolių nusiimantis Paulius Jankūnas (po 6,3) yra ir naudingiausias komandos žaidėjas, jo sąskaitoje vidutiniškai būna po 14,8 naudingumo balo.