Šeštadienį tęsėsi 2021-2022 m. sezono Europos „Trophy“ regbio čempionatas, kuriame dalyvauja ir Lietuvos rinktinė. Ketvirtojo turo rungtynėse lietuviai Šiaulių stadione 17:29 (12:7) pralaimėjo Belgijos regbininkams.

Argentinos lietuvis Pedro Soto rinktinėje debiutavo pelnydamas 12 taškų, o belgai užsitikrino pirmą vietą čempionate. Rungtynių vaizdo įrašas: Nuo pat rungtynių pradžios tapo aišku, kad esminį faktorių vaidins vėjas.

Belgai pirmąjį kėlinį žaidė prieš vėją, todėl turėjo problemų, bandydami toliau nuspirti kamuolį. Lietuviai tuo naudojosi ir greitai gavo progą atlikti baudos smūgį. Su šia užduotimi puikiai susitvarkė rinktinės debiutantas P.Soto, išvedęs lietuvius į priekį – 3:0. Sužaidus 15 min. belgai pralaužė lietuvių gynybą.

Jie žemino kamuolį įskaitiniame plote, sėkmingai atliko realizacijos smūgį ir persvėrė rezultatą (3:7). Po 3 min. P.Soto turėjo progą sušvelninti deficitą, bet nerealizavo baudos smūgio.

Įprastai tokie smūgiai regbio meistrams problemų nebūtų kėlę, tačiau šį kartą vėjas tiesiog nupūtė kamuolį į šoną. Vėliau Argentinos lietuvis sėkmingiau realizavo tokias progas. Du jo baudos smūgiai padėjo persverti rezultatą (9:7).

Likus 5 min. iki kėlinio pabaigos P.Soto įspyrė ir ketvirtą baudos smūgį (12:7). Belgai kėlinį užbaigė blankiu žaidimu, nieko daugiau nesukūrė ir į pertrauką išėjo atsilikdami nuo lietuvių. Antrasis kėlinys lietuviams prasidėjo siaubingai. Mūsiškiai per keletą sekundžių padarė grubią klaidą, o belgų žaidėjas ramiai nubėgo ir prispaudė kamuolį įskaitiniame plote. Vėliau belgai dar įspyrė lengvą realizacijos smūgį ir persvėrė rezultatą (12:14).

Antrajame kėlinyje lietuviams teko žaisti prieš vėją, todėl mūsiškiai prarado pagrindinį ginklą – baudos smūgius. Ant žemės belgų persvara buvo gana akivaizdi. Fizinės jėgos pranašumu besinaudoję svečiai pelnė techninį žeminimą po paskutinės vilties lietuvių pražangos (12:21).

Dar po kelių akimirkų belgai vėl žemino kamuolį, tik neįspyrė realizacijos smūgio (12:26). Lietuviai prastą atkarpą nutraukė kamuolio žeminimu (17:26). Deja, P.Soto prieš vėją neįspyrė į vartus realizacijos smūgio, todėl belgai išlaikė dviejų rezultatyvių atakų persvarą.

Pergalę belgai įtvirtino baudos smūgiu likus žaisti vos keletą minučių (17:29). Lietuvos rinktinėje prieš šias rungtynes įvyko permainos trenerių štabe. Rinktinei talkinęs lietuvių kilmės treneris Simonas Verbickas negalės padėti komandai dėl užimtumo Anglijos klubuose.

Nuspręsta suvienyti tituluočiausių Lietuvos klubų Šiaulių „Vairo“ ir „Baltrex“ trenerių pajėgas ir Lietuvos rinktinės vairas patikėtas Gediminui Marcišauskui ir žaidžiančiajam treneriui Žygimantui Radžiui. Permainų buvo ir rinktinės sudėtyje. Lietuvos regbio rinktinėje debiutavo pajėgus žaidėjas – Argentinos lietuvis P.Soto.

27-erių metų P.Soto žaidžia Prancūzijos „Limoges“ komandoje ir antrame pagal pajėgumą Prancūzijos divizione šį sezoną per 17 rungtynių pelnė 141 tašką.

Praėjusiais metais prasidėjusiame „Trophy“ divizione Lietuvos rinktinė pralaimėjo Ukrainos ir Vokietijos rinktinėms, bet išplėšė pergalę Šveicarijoje.

Po 4 rungtynių 5 taškus turintys lietuviai divizione dalijasi 4-5 vietas su ukrainiečiais. Belgijos rinktinė visas 4 rungtynes žaidė šiais metais. Belgai nugalėjo Ukrainą, pralaimėjo Šveicarijai, o paskutinėse dvejose rungtynėse įveikė kitas pretendentes į aukščiausias vietas – Vokietiją ir Lenkiją.

„Rugby Europe“ paskelb, kad nuo kito sezono keisis Europos čempionato divizionų sistema. Šio sezono dvi stipriausios „Trophy“ komandos pateks į Europos čempionatą, o „Trophy“ pogrupį papildys dvi rinktinės iš žemesnio „Conference 1“ diviziono.

Tai reiškia, kad Lietuvos rinktinė ir kitą sezoną išlaikys vietą antrame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione.

Paskutines sezono rungtynes lietuviai žais balandžio 9 d. išvykoje su Lenkija.